20 листопада 2014 року в день відзначення на парафії Чесного Хреста м.Броди 25-ліття виходу УГКЦ з підпілля відбулася зустріч священиків чину святого Василія Великого: о.Матея Гавриліва – префекта василіянського інституту філософського-богослоавських студій ім.Митрополита Йосифа Рутського, о. Полікарпа Марцелюка – голова Постуляційного Бюро УГКЦ та о.Віктора Батога – ігумена монастиря Благовіщення Прессвятої Богородиці з с.Підгірці із учнями Бродівської гімназії імені І.Труша та студентами педколеджу ім. о. Маркіяна Шашкевича. Зоорганізував зустріч о.Ярослав Царик голова комісії мирян Сокальско-Жовківської єпархії.

 

З нагоди 25-річчя  виходу  УГКЦ з підпілля в м.Броди  відбулась презентація   книги « Галицький рід»  сестри-монахині  Володимири  Максимів ЧСВВ.  Цей духовно –патріотичний захід, що відбувся 07 листопада 2014 року був проведений завдяки  настоятелю  храму Воздвиження Чесного Хреста  о.Ярославу  Царику, який  познайомився з цим виданням і його авторкою у Львові. Твір про життя характерно галицької родини Дзвоників-Максимівих, на основі якої сестра Володимира розповідає про долю мільйонів українців, котрі зазнали репресій, поневірянь, депортацій і невблаганної смерті поза батьківщиною,  захопила о.Ярослава , що він вирішив донести зміст твору і до своїх парафіян. Бо, як сказав о.Ярослав, знайомлячи учасників презентації, що відбулася в читальній залі ЦРБ, з авторкою книжки сестрою Володимирою, сьогодні ми маємо знати якомога більше не тільки про історичний вихід греко-католицької церкви з підпілля, а й про тих, хто був у ньому, хто переносив терпіння, але не зрікався своєї віри, хто зберіг для нас нашу церкву і віру, на кого маємо рівнятися у духовному житті нині.

 

До  200-річчя  з Дня народження  Великого Кобзаря  Т.Г.Шевченка  у  Червоноградській філії Львівського музею історії релігії 19 жовтня  по 01 грудня  2014 року презентувалась  виставка «Тарас Шевченко – художник. Погляд з ХХІ століття».  Ідея  виставки  ця  співпраця комісії мирян Сокальсько-Жовківської  єпархії УГКЦ та Бродівського педагогічного коледжу імені о.Маркіяна Шашкевича. Вона презентує Т.Г. Шевченка як прекрасного українського художника і гравера.

 

08 листопада 2014 року на день св.вмч.Дмитрія за ініціативною голови комісії мирян Сокальсько-жовківської єпархії о.Ярослава Царика в народному домі  м.Броди  відбувся показ вистави театру «Мета» під назвою «Ми повернулися».  Показ вистави приурочений до 25-ліття виходу церкви з підпілля УГКЦ.

 

Хто хоче жити без людської зради,Хай завжди слухає Тадея поради.У всякому горі він дасть допомогу.Над ворогами принесе перемогу.Хай навіть пекло на когось повстане,Тадей повсякчас на захист стане.Відгонить смуток, відчай і розпуку,Простягне свою допоміжну руку.
Господь близько до всіх тих, хто Його кличе в правді. Боже! Покірно благаємо Тебе, щоб ми, які вшановуємо святого Юду –Тадея, вибраного Твого апостола, одержали через Господа нашого, Ісуса Христа, Твою святу ласку.   З 26 червня по 6 липня 2014 року у нашому Храмі Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста перебували мощі святого Юди-Тадея. Він був одним з 12 Апостолів Ісуса Христа. Бути апостолом – велика честь. Серед дванадцяти не було випадкових осіб. Перед тим, як оголосити їх імена, Ісус «провів усю ніч на молитві до Бога». У Його ім’я апостоли проповідували Євангелію і чинили чуда. Приналежність до числа апостолів є винятковим і неповторним покликанням, яке випало на долю тих дванадцяти чоловіків. У тому вибраному колі опинився також святий Юда-Тадей. Бачив, чув і торкався Ісуса. Христос особисто покликав його на апостола. Був наочним свідком Його чудес, а також сам зцілював і виганяв злих духів у Його ім’я. Будучи близьким родичем Ісуса, ніколи цим не чванився і називав себе слугою Христовим.Дещо бентежить і той факт, що про людину, обдаровану таким великим достоїнством збереглося так мало інформації.Ізраїльський народ здавна вшанонував ім'я Юди-Тадея, яке означає достойний шани,милий, люблений.

 

“Футбол дає мені віру в те, що, не зважаючи ні на що, я зможу подолати усі труднощі”, - сказав Селім, 12-річний хлопець, який прибув зі своїми батьками з Криму до м. Львова. Його сім’я є одними з багатьох внутрішньопереміщених сімей в Україні.

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) разом з Федерацією футболу України провів футбольний турнір «Кубок ЮНІСЕФ», щоб привернути увагу суспільства до важливості захисту прав дітей та необхідності спорту і футболу у реабілітації вразливих дітей.

160 дітей із Одеси, Києва, Миколаєва, Херсона, Тернополя, Івано-Франківська, Дніпропетровська, Львова, Львівської області, Хмельницької області взяли участь у турнірі цього року. Це були діти-сироти та позбавлені батьківського піклування, діти з обмеженими можливостями, діти з притулків, діти із сімей внутрішньо переміщених осіб, які переселилися з Криму та сходу України, а також діти, яких торкнулась проблема ВІЛ, діти з багатодітних та малозабезпечених сімей.

30.05.2014 року дитячий фонд ООН (Юнісеф) в Україні проводив вже втретє футбольний турнір для дітей соціальнонезахищених груп, з малозабезпечених та багатодітних родин та дітей-сиріт і напівсиріт. ЮНІСЕФ має на меті допомогти у реабілітації дітей в складних життєвих обставинах та звернути увагу громадськості на ключові проблеми втілення прав дітей в Україні.

Футбольний турнір підтримали відомі футболісти в Україні, зокрема Олександр Шовковський, Олександр Рибка, Євген Коноплянка, Андрій Шевченко, Андрій П’ятов, Даріо Срна та Андрій Воронін. Напередодні Кубку, гравці футбольного клубу “Динамо Київ” зробили фотографії із словами підтримки учасникам турніру.

Цього року «Кубок ЮНІСЕФ» нагадував формат Чемпіонату світу з футболу в Бразилії. Кожна команда обрала назву країни, яка братиме учать у Мундіалі. Офіси ЮНІСЕФ у всьому світі підтримали українських дітей в соціальних мережах, включаючи такі країни, як Португалія, Іспанія, Сполучені Штати Америки, Уругвай, Японія, Великобританія, Німеччина, Швейцарія, Франція та Італія.

У цьому турнірі взяли участь 16 команд з усієї України. Футбольний турнір проходив на стадіоні ім.Баннікова у місті Києві. Команди обрали для себе такі назви: Нідерланди (ГО «Дорога додому»), Бразилія (Центр опіки сиріт м.Львів), Мексика (БФ «Карітас»-Броди), Франція (ГО «Молодіжна федерація дворового футболу» м.Київ), Іспанія (ЦФЗН «Спорт для всіх», м.Київ), Італія (ХМР «Анастасіс», м.Херсон), Англія (Управління молоді та спорту, м.Львів), Португалія (Школа-інтернат м.Миколаїв), Угурвай (БФ «Карітас-Київ»), США (Школа-інтернат №15 м.Київ), Німеччина (Соціальний центр для кризових сімей, м.Івано-Франківськ), Швейцарія (Кам’янець-Подільська дієцезія, м.Кам’янець-Подільський), Камерун (Збірна команда ЮНІСЕФ з соціальних мереж), Японія (БФ «Ти Ангел» м.Івано-Франківськ), Хорватія (Фундація зірок світового футболу, м.Тернопіль), Аргентина (віділення №5, «ДНД ДОС», м.Дніпропетровськ). Команда «Карітас»-Броди увійшла до першої групи, з якої вийшла успішно. У півфіналі зустрілась із командою Камеруну (Збірна команд ЮНІСЕФ з соціальних мереж) і поступилась, зайнявши почесне четверте місце. За команду «Карітас»-Броди виступали Мандзя Юрій, Шишка Артур, Омелянчук Андрій, Кочетков Володимир, Лаба Михайло, Громяк Юрій, Омелянчук Юрій, Вихор Юрій, Вихор Михайло, Сенітович Оксана. Разом із командою приймали участь голова Федерації футболу Бродівського району Сергій Кобялковський та тренер команди Юрій Сурмай. Перед від’їздом команда зібралась у храмі Воздвиження Чесного Хреста на молитву та благословення, яке уділив отець Ярослав Царик.

На урочистому нагородженні команди вітали голова представництва ЮНІСЕФ в Україні п.Юкіе Мокуо, президент Федерації футболу Анатолій Коньков, міністр молоді і спорту Дмитро Булатов, гравець футбольного клубу «Динамо Київ» Олександр Рибка, які вітали молодих футболістів. Кожному гравцю були вручені подарунки від фонду ЮНІСЕФ та від Федерації футболу України.

 

В Україні проживає майже 8 мільйонів дітей, з яких 165 тисяч - це діти з інвалідністю, більше 80 тисяч дітей живуть або працюють на вулиці, і близько 95 тисяч живуть в інтернатних закладах. Кожен з них народжується з рівними правами на здоров’я, освіту та розвиток, кожен з них мріє про батьківське турботу та піклування.

Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Юкіе Мокуо закликала усіх об’єднатися заради дітей: “Ми в ЮНІСЕФ хочемо, щоб кожна дитина кожен день була оточена любов’ю, турботою та повагою. Я вірю, що саме футбол зможе об’єднати нас заради допомоги дітям”.

Така підтримка світової спільноти надихатиме дітей продовжувати грати у футбол та бути переможцями, як на полі, так і у житті!

Про ЮНІСЕФ: Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) є світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей. Фонд працює у понад 190 країнах світу заради захисту й підтримки дітей з моменту їх народження і до початку дорослого життя. Програми Фонду фінансуються з добровільних внесків фізичних осіб, компаній, закладів та урядів. Представництво Фонду в Україні відкрито у 1997 році.

 

 

alt29 травня 2014 року в м.Броди на свято Вознесіння Господнього, за ініціативою о.Ярослава Царика, голови мирянського руху Сокальсько-Жовківської єпархії, відбулося відзначення 100-ліття з дня народження Патріарха Мирослава-Івана Любачівського.

Розпочалось святкування виставкою про Блаженнішого Патріарха, яку підготував інститут історії Церкви Українського Католицького Університету.

У храмі Воздвиження Чесного Хреста м.Броди з нагоди цього свята відслужилася Свята Архиєрейська Літургія, яку очолив Владика Кен Новаківський, єпарх Нью-Вестмінстерський, з Канади. Йому співслужили священики, які були свячені Блаженнішим: о.мітрат Володимир Косян з храму Преображення Господнього м.Кам’янки-Буської, о.Роман Назаркевич – церква Всіх святих українського народу с.Вузлове Радехівського деканату, о.Михайло Демид – перший ректор Львівської Богословської Академії, о.Петро Чаплюк з храму Пресвятої Трійці м.Броди, о.Іван Вихор – храм Собор Пресвятої Богородиці м.Броди, о.Ярослав Царик – храм Воздвиження Чесного Хреста м.Броди.

Також на цю урочистість були запрошені священики о.Роман Шафран, тодішній канцлер, та о.Михайло Стахнів, віце-канцлер Львівської Архиєпархії, сотрудник храму Воздвиження Чесного Хреста м.Броди о.Андрій Семенюк.

Слово про Блаженнішого Патріарха виголосив Владика Кен Новаківський, який наголосив що владика Михаїл Колтун єпископ Сокальсько-Жовківської єпархії був першим ієромонахом, який був рукоположений на єпископа після повернення на Україну 19 вересня 1993 року у соборі святого Юрія. Після Архиєрейської Святої Літургії відслужилась панахида за Блаженнішого Мирослава-Івана.

Після цього о.Ярослав Царик, настоятель храму, подякував Владиці Кену і всім священикам, які прибули на це свято, і на знак цієї події всі вірні отримали пам’ятки про Архиєрейську Святу Літургію з нагоди 100-річчя з дня народження Блаженнішого Мирослава-Івана Любачівського.

Також Владика Кен вручив пам’ятні медалі парафіянам храму Воздвиження Чесного Хреста Шах Антоніні, Грищук Дарії, Тереховській Надії, Адамцю Володимиру, Гром’як Мар’яні.

Діти студії «Сто талантів» благодійного фонду «Карітас»-Броди парафії Чесного Хреста вручили Владиці Кену як колишньому президенту міжнародного благодійного фонду «Карітас України» зроблену картину із квітів «Квітуча Україна».

А на завершення святкування в педагогічному коледжі ім. о.Маркіяна Шашкевича відбулася духовна академія і концерт, перед яким виступили Владика Кеннет Новаківський, о.Михайло Демид і о.Ярослав Царик. З концертною програмою завітав до Бродів о.Вітольд Левицький, настоятель храму Серця Ісуса і Серця Марії з м.Долини Івано-Франківської єпархії, який вже третій рік поспіль проводить фестиваль-конкурс духовної пісні ім.Блаженнішого Мирослава-Івана Любачівського «З піснею до Бога». Разом із ним у концертній програмі приймав участь християнський ансамбль «Діти Світла». Завершуючи святкування 100-річчя Патріарха Мирослава-Івана Любачівського, о.Ярослав Царик зачитав слова отця Івана Музички про Блаженнішого: «У цім важкім XX сторіччі ми мали трьох великих мужів, що держали кермо нашого церковного корабля в міцних руках серед бурі і непевностей чи серед нашої паніки і непідпорядкованості. Ними були великий Митрополит Андрей, Слуга Божий Йосиф, і спадкоємець їх обох – Блаженніший Мирослав Іван».

 


Ми, християни східної традиції, ввійшли у новий 2014 рік. Наші християнські свята святкуємо за юліанським календарем, коли Різдво Христове відзначаємо 7 січня. Тоді, як Новий рік відзначаємо за новим григоріанським стилем.Кожного року ми замислюємось, як нам зустрічати Новий рік, бо саме на цей час припадає різдвяний піст.Згідно з розпорядженням єпископів УГК Церкви для вірних греко-католиків на Новий рік (31 грудня-1 січня) дозволяється вживати усі види продуктів і страв, взагалі не зобов’язують правила пісного дня (танці, святкування). Ми бачимо, що ці правила послаблення здебільшого використовують молоді люди, які зустрічають Новий рік у різних товариствах і закладах. Старше покоління парафіян навчене не змінювати традицію посту у новорічні дні.Склалася вже традиція проводжати старий рік і зустрічати новий з молитвою, подякою і благословенням.В нашій парафії Воздвиження Чесного Хреста м.Броди щороку 31 грудня о 22 годині відправляється Служба Божа подяки за старий рік. Цьогоріч подячну Святу Літургію служили священики: о.Ярослав Царик та о.Павло Юрчак, в присутності багатьох парафіян.По закінченні Служби Божої священики проголошували молитви подяки за всі ласки і дари, отримані від Господа в старому році.Всім вірним уділяли благословення, вручаючи їм пам’ятні іконки з нагоди закінчення року Віри.У перший день Нового 2014 року служилась Свята Літургія в наміренні благословення для парафіян, на якій о.Ярослав Царик своїм молитовним зверненням віддав під опіку Матері Божої Зарваницької парафію Чесного Хреста і всіх парафіян.

 
casus telefon
casus telefon
film izle
telefon dinleme programı
casus telefon
casus telefon
casus telefon
telefon dinleme
casus telefon