З історії храму
Храми, як і люди, мають свою долю. Непростою була доля Бродівської церкви Воздвиження Чесного Животворящого Хреста. Як свідчать матеріали Центрального державного історичного архіву України у Львові, храм закладено і 1641 році.
У «Науковому збірнику Галицько-руськой матиці» (Львів,1868 р.) дослідник В. Плащанський у нарисі «Галицько- руський торговельний город Броди» подає відомості про те, що у 1693 р. храм згорів і був відбудований. А у 1825 р. будівля була значно розширена, накрита бляхою і мала два входи. З правої і лівої сторони знаходилися часовні, справа від головного вівтаря було ризосховище. Вікна були з решітками. У головному вівтарі знаходилась ікона розп’ятого Спасителя, написана на полотні. В бічних часовнях знаходилися вівтарі - один з іконами св. Антонія і св. Миколая, інший - з іконами Богородиці і Пресвятої Трійці. Всі три Престоли були прикрашені живописом і різьбою.
Далі В. Плащанський описує, що у храмі були амвон гарної різьбярської роботи, хороший орган і мармурова хрестильниця. Мав храм і гробниці з залізними решітками, до яких входили зі середини святині. Знаходилися там гроби з написами на мармурових плитах: Розалія Ванг (вдова шкільного директора, упок. 1845р.), Франц Ласкевич із Кракова (купець, упок. 1778 р.), Ігнатій Ласкевич (купець, упок. 1804 р.).
Детальніше...