9 травня молодь парафії Успіння Пресвятої Богородиці смт Підкамінь разом з настоятелем храму та деканом о. Михайлом Бакаєм здійснили велопробіг парафіями Підкамінського деканату.

Учасники пробігу вирушили від деканального храму в Підкамені та відвідали церкви в селах Нем’яч, Попівці, Тетильківці та Накваші. В кожній святині молилися один десяток вервиці, а потім слухали розповіді про історію села, місцевого храму і про події переслідування в радянський час.

У Накваші відбулася підсумкова вікторина, під час якої молодь відповідала на запитання про історію тих місці, які вони відвідали.

Велопробіг ініційований самою молоддю і відбувається вже втретє. Цього року захід був присвячений українським воїнам та за мир в державі.

Підтримали молодіжну ініціативу: Львівська освітня фундація, Підкамінський деканат та місцеві священики.

Долучилися до даної ініціативи молоді парафіяни з сіл Нем’яч та Накваші, а також дорослі. Разом до вісімдесят осіб.

Отець-декан Михайло Бакай зазначив, що «молоді парафіяни Підкаменя дбають за духовний зріст не тільки у своїй парафії, але мандрують в інші місця, щоб залучити молодих людей до церковного життя. Також вчаться відпочиваючи пізнавати і прославляти Бога».

Прес-служба єпархії

Посилання: http://www.sokaleparchy.org.ua/index.php/dekanat1/164-pidkaminskyi/novyny-dekanatu/2194-pidkaminska-molod-zdiisnyla-veloprobih-parafiiamy-dekanatu

 

15 травня в стм Олесько відбулася зустріч представників церковних братств парафій Олеського деканату з метою розгляду положень «Парафіяльного правильника».

Зустріч розпочалася Молебнем до Пресвятої Богородиці, який очолив о. Ігор Суходольський, протопресвітер Олеський.

Опісля, священики деканату та присутні представники ознайомилися з положеннями «Парафіяльного правильника».

Найперше о. Ігор розповів про завдання для нашої Церкви на сьогодні та перспективи для розвитку в контексті стратегії УГКЦ «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом», та розповів про зміст «Парафіяльного правильника» положення (створення) виборів у парафії пастирської та екомічної ради і впровадження його у життя парафії.

На закінчення зустрічі о. Ігор Суходольський подякував усім присутнім представникам церковним братств за їх жертовне парафіяльне служіння та побажав нових успіхів у праці для духовного зростання парафій та загалом для розвитку нашої УГКЦ.

Повідомляє інформаційна служба Олеського деканату

Посилання: http://www.sokaleparchy.org.ua/index.php/dekanat1/163-oleskyi/novyny-dekanatu/2198-predstavnyky-parafii-oleskoho-dekanatu-rozhlianuly-parafiialnyi-pravylnyk

 

 


Фото:kolokray.com

Зокрема в Домініканському монастирі в селищі Підкамінь передбачено відновлення фасадів дзвіниці, декоративних елементів і карнизів.

«Сьогодні, 26 квітня, на сесії ЛОР депутати затвердили зміни до програми «Охорона і збереження культурної спадщини Львівської області на 2016-2018 роки», – повідомили у вівторок у прес-службі міськради, де також розповіли подробиці:

«Цей документ розробив департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації, керівник якого Оксана Ткачук розповіла: «Ці кошти скерують на реставраційні роботи на пам’ятці національного значення Домініканському монастирі в селищі Підкамінь в Бродівському районі. Зокрема – на реставрацію фасадів дзвіниці, відновлення декоративних елементів, карнизів».

Нагадаємо, що реставраційні роботи Домініканського собору розпочали у 2009 році. Упродовж останніх років ліквідувано аварійний стан вежі дзвіниці, повністю перекрито дах».

Посилання: http://dailylviv.com/news/kultura/na-restavratsiyu-monastyrya-na-lvivshchyni-skeruyut-800-tysyach-hryven-31054

 


 

Милосердя для нас і всього сотворіння
Воскреслою силою є.
Христос, що помер - Він Воскрес,
І всім милосердя дарує своє.

ХРИСТОС ВОСКРЕC! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!

Воскресіння Христове здивувало тамтешній тогочасний світ і не перестає дивувати сьогодні і нас з вами. На саму вістку, що Христа немає в гробі, появляється природна думка – вкрали. Навіть у розумі ця подія не вкладалася, що Христос воскрес із мертвих, а ще до того, що він живий, є між нами, що всіх бачить і кожного проникає. Перейти від земного виміру думання в світ духовний є занадто незвично для людини і природними силами людині без ласки Божої це неможливо.

Не легшим колись було признати, що Бог сотворив світ і всі закони в ньому, дав життя всьому сотворінню і нас привів у світ, запевняючи нам повний достаток.

Хіба не важко було признати Бога і Його спасенний задум? Ми не сприймали цього  достатку Божої волі і вибирали для себе гріх, за що тепер каємося. Ми поводилися в цьому світі чужими, недооцінюючи в житті природного Божого дару  повітря, землі і все що на ній, а також надприродних дарів Святого Духа.

Сьогодні ми стоїмо перед тяжкими викликами життя, які здавалось би не під силу людським можливостям їх подолати. Гідність і життя людини наражені на знівечення. Свобода людини, як дар Божий, знецінюється і нищиться ворогом зовнішнім і внутрішнім. Гідність людини втрачається перед загрозливими діями гордині, наживи, сили і слави. В очах людини майбутність безнадійно загрозлива.

І тут приходить подія, яка розбиває всілякі сум'яття розуму - Христос Воскрес. Він вселяє в нас віру, яка є вища понад всілякий людський розум і дає впевнення перемагати, наступати на всяку ворожу силу і при тому, що нам нічого не пошкодить. Господь вселяє віру, що Він переміг ворога, який тримав нас в темряві гріха і страху, нівечив нашу людську природу і доводив до безрадного стану життя.

Тепер для того, хто вірить, що Христос Воскрес:
– Христос є переможець смерті і всього, що веде до смерті;
– Христос за нас помер і воскрес, щоб ми жили;
– Христос за нас надолужив Небесному Отцеві за наші гріхи, щоб ми були помилувані;
– Христос нам прощає наші гріхи у своєму безмежному милосерді, щоб ми увійшли в ласку Божу;
– Христос за нас заступається своєю ласкою перед Божою справедливістю, щоб нас удостоїти нагороди дочасної і вічної; 
і хто не спротивляється, а довіряється Богові, йому є запевнена воскресла сила Божа, яка в нашому тілі перемагає смерть і все, що веде до смерті.

В світлі Христового Воскресіння тепер вороги нехай тремтять. А ми віримо в Христа і Його об’явлену нам силу, яку Він, маючи, нам її дає. До такого впевненого довір’я, з Божої ласки, прийшли апостоли і їх послідовники, які своїм життям відважно свідчили про силу і віру, з Доброї Новини, якою вони перемогли «полки» і доступали чудес витривалості, зцілення, оздоровлення і воскресіння.

В світлі Христового Воскресіння наші труднощі набирають підґрунтя, на якому нам запевнена перемога, щоб ми з такою великою вірою, як апостоли, сприймали Христове воскресіння і ще з більшою радістю сприймали в пережитих труднощах нашу перемогу.

Тому з впевненням, що Христос Воскрес і нам запевнив свою славу, вітаю усіх вас. Хай усі ласки, які приходять з воскреслим Христом, стануть кожному в його земній боротьбі успішними.

Серед людських переживань Ангел Господній до Богородиці мовить: «Радуйся! Твій Син воскрес, даючи світові велику милість». І Ти, як ніхто інший, не сумніваючись, повірила і цю радість не тільки переказуєш, але із запевненням даєш нам. Тому заявляємось Тобі у наших переживаннях в умовах війни і загроз для нашого життя у вірі, надії і любові, загроз для нашої державності, загроз для миру і нашої єдності, загроз втрати вікових досягнень в змаганнях за кращу долю, загроз від хвороб, бідності і різних нещасть мовимо: "Пресвята Богородице, Ти є Брамою для усіх загрожених у зневірі, відкрий нам двері милості своєї «щоб, надіючись на Тебе, ми не погибнули, але ізбавилися від бід, Ти бо єси спасення роду християнського».

В спільній радості Воскресіння Христового заявляємось у братній любові з потребуючими і Христос, що Воскрес і є між нами, хай нам запевнить своєї ласки на кожний час.

Благовість Воскреслого Спаса Ісуса Христа, любов Бога Отця і причастя Святого Духа нехай буде з усіма нами.

ХРИСТОС ВОСКРЕС!            ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!

† Михаїл Колтун
єпископ Сокальсько-Жовківський

Посилання: http://www.sokaleparchy.org.ua/index.php/2011-04-21-17-14-24/2146-arkhyiereiske-poslannia-mykhaila-koltuna-iepyskopa-sokalsko-zhovkivskoho-na-paskhu-2016-r-b-do-sviashchenykiv-monakhiv-monakhyn-virnykh-brativ-i-sester-sokalsko-zhovkivskoi-ieparkhii-uhkts-ta-usikh-liudei-dobroi-voli

 


 
Пошук по сайту
Друзі сайту
Християнський сайт Кіріос
Святе Письмо онлайн
Фото
Українська молодь - Христові м.Броди
Друзі сайту

Рух Християнських Сімей

Християнський портал Кіріос

Аскольдова Могила - УГКЦ


Терко
Архів сайту
  На сайті
  На даний момент 42 гостей на сайті
  Каталоги
  casus telefon
  casus telefon
  film izle
  telefon dinleme programı
  casus telefon
  casus telefon
  casus telefon
  telefon dinleme
  casus telefon