Українська греко-католицька церква є світлом віри у релігійному і у національному житті України. Вперті намагання спочатку царського, а потім радянського режимів ліквідувати УГКЦ – не вдалися. У часи підпілля Богослужіння та уділення Святих Тайн відбувалися підпільно по домівках людей.

Вірні, в умовах, коли сама лише приналежність до недозволеної державою церкви каралася, зберегли церковні традиції, ієрархію, передали спадкоємність молодим поколінням. Після 1946 року УГКЦ була найбільш переслідуваною релігійною громадою у світі. У грудні 1989-го УГКЦ вийшла з підпілля.

 

08 листопада 2014 року на день св.вмч.Дмитрія за ініціативною голови комісії мирян Сокальсько-жовківської єпархії о.Ярослава Царика в народному домі  м.Броди  відбувся показ вистави театру «Мета» під назвою «Ми повернулися».  Показ вистави приурочений до 25-ліття виходу церкви з підпілля УГКЦ.

 

З нагоди 25-річчя  виходу  УГКЦ з підпілля в м.Броди  відбулась презентація   книги « Галицький рід»  сестри-монахині  Володимири  Максимів ЧСВВ.  Цей духовно –патріотичний захід, що відбувся 07 листопада 2014 року був проведений завдяки  настоятелю  храму Воздвиження Чесного Хреста  о.Ярославу  Царику, який  познайомився з цим виданням і його авторкою у Львові. Твір про життя характерно галицької родини Дзвоників-Максимівих, на основі якої сестра Володимира розповідає про долю мільйонів українців, котрі зазнали репресій, поневірянь, депортацій і невблаганної смерті поза батьківщиною,  захопила о.Ярослава , що він вирішив донести зміст твору і до своїх парафіян. Бо, як сказав о.Ярослав, знайомлячи учасників презентації, що відбулася в читальній залі ЦРБ, з авторкою книжки сестрою Володимирою, сьогодні ми маємо знати якомога більше не тільки про історичний вихід греко-католицької церкви з підпілля, а й про тих, хто був у ньому, хто переносив терпіння, але не зрікався своєї віри, хто зберіг для нас нашу церкву і віру, на кого маємо рівнятися у духовному житті нині.

 

До  200-річчя  з Дня народження  Великого Кобзаря  Т.Г.Шевченка  у  Червоноградській філії Львівського музею історії релігії 19 жовтня  по 01 грудня  2014 року презентувалась  виставка «Тарас Шевченко – художник. Погляд з ХХІ століття».  Ідея  виставки  ця  співпраця комісії мирян Сокальсько-Жовківської  єпархії УГКЦ та Бродівського педагогічного коледжу імені о.Маркіяна Шашкевича. Вона презентує Т.Г. Шевченка як прекрасного українського художника і гравера.

 

Страдч – гора Божої Матері. Вас охопило горе, недуга? Ви зіткнулися зі складними життєвими обставинами? Ви втратили надію на справедливістьі милосердя? Поспішіть до Страдчу, до нашої Небесної Матері. Вона почує кожного... Моліться!

28 серпня наУспіння Пресвятої Богородиці щороку сюди поспішають люди на храмове свято і відпуст. Проща – це подорож, мандрівка до храму, монастиря, іншого Богопосвяченого місця,де є чудотворна ікона( чи її копія) Пресвятої Богородиці, іншого святого або його мощей.

Страдч: Хресна Проща.

Зовсім недавно я вперше відвідала цю старовинну місцевість, назва якої нагадує нам про страждання, терпіння. За народними переказами після Страдецької трагедії зійшла з Неба Пречиста Діва Марія та оплакувала закатованих татарами людей.

Знаходиться Страдч неподалік Львова (17 км по дорозі на Яворів), на горі 359 метрів. Вразила мене нечувана краса цієї місцини: цілюще гірське повітря, озеро,де живуть лебеді... Страдч увійшов у зболені душі українців як прихисток від життєвих суєт, як Господня оза миру, спокою, надії на зцілення душ і тіл наших.

28 липня, коли ми молимось за всіх Володимрів і Володимир, мені пригадалась ось така історія...17 липня 1906 року в селі Страдч народився лопчик Володимир. Його батько, Іван Прийма, був дяком та секретарем при церкві. Мати Ганна Прийма. Охрещений в селі Страдч у 1906 році. Володимир Прийма закінчив дякувську бурсу при Митрополитові Андреєві Шептицькому. Був дяком і диригентом у своєму селі. Брав активну участь у житті свлоєї парафії.

Одружився 10 листопада 1931 року з Марією Стойко.Дяк Володимир Прийма був порядною, скромною ревною та чесною людиною, батьком чотирьох дітей. Він зберіг міцну віру та не злякався небезпеки військового часу і переслідувань, яких зазнала УГКЦ зі сторони вороже налаштованого більшовицького режиму. Свідки зазначають, що у четвер,26 червня 1941 року отця доктора Миколу Конрада (місцевого священника) попросили висповідати і причастити стару хвору жінку. З отцем Миколою пішов і 36-літній дяк Володимир Прийма. Треба було переходити через шлях , яким відступали радянські війська. Енкаведисти на конях спіймали їх і погнали до лісу. Там жорстоко закатували отця Миколу Конрада і дяка Володимира Прийму. Тіла мучеників були знайдені у сосновому лісі Бірку. Очевидці згадують: тіло дяка уже розкладалося, вони було покалічене, побите. Він мав поламані ребра, проте тіло отця Миколи залишалось чисти, без запаху. Поховали їх на Страдецькій горі. Святійший отець Іван-Павло ІІ під час свого візиту до Львова у червні 2001 року проголосив отця Миколу Конрада та дяка Володимира Прийму Блеженними.

 

Хто хоче жити без людської зради,Хай завжди слухає Тадея поради.У всякому горі він дасть допомогу.Над ворогами принесе перемогу.Хай навіть пекло на когось повстане,Тадей повсякчас на захист стане.Відгонить смуток, відчай і розпуку,Простягне свою допоміжну руку.
Господь близько до всіх тих, хто Його кличе в правді. Боже! Покірно благаємо Тебе, щоб ми, які вшановуємо святого Юду –Тадея, вибраного Твого апостола, одержали через Господа нашого, Ісуса Христа, Твою святу ласку.   З 26 червня по 6 липня 2014 року у нашому Храмі Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста перебували мощі святого Юди-Тадея. Він був одним з 12 Апостолів Ісуса Христа. Бути апостолом – велика честь. Серед дванадцяти не було випадкових осіб. Перед тим, як оголосити їх імена, Ісус «провів усю ніч на молитві до Бога». У Його ім’я апостоли проповідували Євангелію і чинили чуда. Приналежність до числа апостолів є винятковим і неповторним покликанням, яке випало на долю тих дванадцяти чоловіків. У тому вибраному колі опинився також святий Юда-Тадей. Бачив, чув і торкався Ісуса. Христос особисто покликав його на апостола. Був наочним свідком Його чудес, а також сам зцілював і виганяв злих духів у Його ім’я. Будучи близьким родичем Ісуса, ніколи цим не чванився і називав себе слугою Христовим.Дещо бентежить і той факт, що про людину, обдаровану таким великим достоїнством збереглося так мало інформації.Ізраїльський народ здавна вшанонував ім'я Юди-Тадея, яке означає достойний шани,милий, люблений.

 

alt29 травня 2014 року в м.Броди на свято Вознесіння Господнього, за ініціативою о.Ярослава Царика, голови мирянського руху Сокальсько-Жовківської єпархії, відбулося відзначення 100-ліття з дня народження Патріарха Мирослава-Івана Любачівського.

Розпочалось святкування виставкою про Блаженнішого Патріарха, яку підготував інститут історії Церкви Українського Католицького Університету.

У храмі Воздвиження Чесного Хреста м.Броди з нагоди цього свята відслужилася Свята Архиєрейська Літургія, яку очолив Владика Кен Новаківський, єпарх Нью-Вестмінстерський, з Канади. Йому співслужили священики, які були свячені Блаженнішим: о.мітрат Володимир Косян з храму Преображення Господнього м.Кам’янки-Буської, о.Роман Назаркевич – церква Всіх святих українського народу с.Вузлове Радехівського деканату, о.Михайло Демид – перший ректор Львівської Богословської Академії, о.Петро Чаплюк з храму Пресвятої Трійці м.Броди, о.Іван Вихор – храм Собор Пресвятої Богородиці м.Броди, о.Ярослав Царик – храм Воздвиження Чесного Хреста м.Броди.

Також на цю урочистість були запрошені священики о.Роман Шафран, тодішній канцлер, та о.Михайло Стахнів, віце-канцлер Львівської Архиєпархії, сотрудник храму Воздвиження Чесного Хреста м.Броди о.Андрій Семенюк.

Слово про Блаженнішого Патріарха виголосив Владика Кен Новаківський, який наголосив що владика Михаїл Колтун єпископ Сокальсько-Жовківської єпархії був першим ієромонахом, який був рукоположений на єпископа після повернення на Україну 19 вересня 1993 року у соборі святого Юрія. Після Архиєрейської Святої Літургії відслужилась панахида за Блаженнішого Мирослава-Івана.

Після цього о.Ярослав Царик, настоятель храму, подякував Владиці Кену і всім священикам, які прибули на це свято, і на знак цієї події всі вірні отримали пам’ятки про Архиєрейську Святу Літургію з нагоди 100-річчя з дня народження Блаженнішого Мирослава-Івана Любачівського.

Також Владика Кен вручив пам’ятні медалі парафіянам храму Воздвиження Чесного Хреста Шах Антоніні, Грищук Дарії, Тереховській Надії, Адамцю Володимиру, Гром’як Мар’яні.

Діти студії «Сто талантів» благодійного фонду «Карітас»-Броди парафії Чесного Хреста вручили Владиці Кену як колишньому президенту міжнародного благодійного фонду «Карітас України» зроблену картину із квітів «Квітуча Україна».

А на завершення святкування в педагогічному коледжі ім. о.Маркіяна Шашкевича відбулася духовна академія і концерт, перед яким виступили Владика Кеннет Новаківський, о.Михайло Демид і о.Ярослав Царик. З концертною програмою завітав до Бродів о.Вітольд Левицький, настоятель храму Серця Ісуса і Серця Марії з м.Долини Івано-Франківської єпархії, який вже третій рік поспіль проводить фестиваль-конкурс духовної пісні ім.Блаженнішого Мирослава-Івана Любачівського «З піснею до Бога». Разом із ним у концертній програмі приймав участь християнський ансамбль «Діти Світла». Завершуючи святкування 100-річчя Патріарха Мирослава-Івана Любачівського, о.Ярослав Царик зачитав слова отця Івана Музички про Блаженнішого: «У цім важкім XX сторіччі ми мали трьох великих мужів, що держали кермо нашого церковного корабля в міцних руках серед бурі і непевностей чи серед нашої паніки і непідпорядкованості. Ними були великий Митрополит Андрей, Слуга Божий Йосиф, і спадкоємець їх обох – Блаженніший Мирослав Іван».

 


Святкуючи Різдво Христове, ми, християни, втішаємось великою Божою любов’ю, яку Господь виявив до всіх людей. Саме із любові до нас Господь Бог Отець посилає на землю свого єдинородного Сина для відкуплення від гріха, прокляття і смерті.Це для нас велика радість – зустрічати Бога, який народжується в тілі і стає Богочоловіком.Важливо, щоб ми , християни, розуміли, що це велика Божа ласка для усіх людей. Зустрічати народженого Месію-Спасителя потрібно в чистоті серця, а час, який ми називаємо передріздвяний, використати не тільки, щоб прибрати хату і двір, чи квартиру у все новорічне чи різдвяне, а приготувати свою душу до зустрічі з Христом.

 
Пошук по сайту
Друзі сайту
Християнський сайт Кіріос
Святе Письмо онлайн
Фото
Українська молодь - Христові м.Броди
Друзі сайту

Рух Християнських Сімей

Християнський портал Кіріос

Аскольдова Могила - УГКЦ


Терко
Архів сайту
  На сайті
  На даний момент 31 гостей на сайті
  Каталоги
  casus telefon
  casus telefon
  film izle
  telefon dinleme programı
  casus telefon
  casus telefon
  casus telefon
  telefon dinleme
  casus telefon