9 травня молодь парафії Успіння Пресвятої Богородиці смт Підкамінь разом з настоятелем храму та деканом о. Михайлом Бакаєм здійснили велопробіг парафіями Підкамінського деканату.

Учасники пробігу вирушили від деканального храму в Підкамені та відвідали церкви в селах Нем’яч, Попівці, Тетильківці та Накваші. В кожній святині молилися один десяток вервиці, а потім слухали розповіді про історію села, місцевого храму і про події переслідування в радянський час.

У Накваші відбулася підсумкова вікторина, під час якої молодь відповідала на запитання про історію тих місці, які вони відвідали.

Велопробіг ініційований самою молоддю і відбувається вже втретє. Цього року захід був присвячений українським воїнам та за мир в державі.

Підтримали молодіжну ініціативу: Львівська освітня фундація, Підкамінський деканат та місцеві священики.

Долучилися до даної ініціативи молоді парафіяни з сіл Нем’яч та Накваші, а також дорослі. Разом до вісімдесят осіб.

Отець-декан Михайло Бакай зазначив, що «молоді парафіяни Підкаменя дбають за духовний зріст не тільки у своїй парафії, але мандрують в інші місця, щоб залучити молодих людей до церковного життя. Також вчаться відпочиваючи пізнавати і прославляти Бога».

Прес-служба єпархії

Посилання: http://www.sokaleparchy.org.ua/index.php/dekanat1/164-pidkaminskyi/novyny-dekanatu/2194-pidkaminska-molod-zdiisnyla-veloprobih-parafiiamy-dekanatu

 

15 травня в стм Олесько відбулася зустріч представників церковних братств парафій Олеського деканату з метою розгляду положень «Парафіяльного правильника».

Зустріч розпочалася Молебнем до Пресвятої Богородиці, який очолив о. Ігор Суходольський, протопресвітер Олеський.

Опісля, священики деканату та присутні представники ознайомилися з положеннями «Парафіяльного правильника».

Найперше о. Ігор розповів про завдання для нашої Церкви на сьогодні та перспективи для розвитку в контексті стратегії УГКЦ «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом», та розповів про зміст «Парафіяльного правильника» положення (створення) виборів у парафії пастирської та екомічної ради і впровадження його у життя парафії.

На закінчення зустрічі о. Ігор Суходольський подякував усім присутнім представникам церковним братств за їх жертовне парафіяльне служіння та побажав нових успіхів у праці для духовного зростання парафій та загалом для розвитку нашої УГКЦ.

Повідомляє інформаційна служба Олеського деканату

Посилання: http://www.sokaleparchy.org.ua/index.php/dekanat1/163-oleskyi/novyny-dekanatu/2198-predstavnyky-parafii-oleskoho-dekanatu-rozhlianuly-parafiialnyi-pravylnyk

 

 


Фото:kolokray.com

Зокрема в Домініканському монастирі в селищі Підкамінь передбачено відновлення фасадів дзвіниці, декоративних елементів і карнизів.

«Сьогодні, 26 квітня, на сесії ЛОР депутати затвердили зміни до програми «Охорона і збереження культурної спадщини Львівської області на 2016-2018 роки», – повідомили у вівторок у прес-службі міськради, де також розповіли подробиці:

«Цей документ розробив департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації, керівник якого Оксана Ткачук розповіла: «Ці кошти скерують на реставраційні роботи на пам’ятці національного значення Домініканському монастирі в селищі Підкамінь в Бродівському районі. Зокрема – на реставрацію фасадів дзвіниці, відновлення декоративних елементів, карнизів».

Нагадаємо, що реставраційні роботи Домініканського собору розпочали у 2009 році. Упродовж останніх років ліквідувано аварійний стан вежі дзвіниці, повністю перекрито дах».

Посилання: http://dailylviv.com/news/kultura/na-restavratsiyu-monastyrya-na-lvivshchyni-skeruyut-800-tysyach-hryven-31054

 


 

Милосердя для нас і всього сотворіння
Воскреслою силою є.
Христос, що помер - Він Воскрес,
І всім милосердя дарує своє.

ХРИСТОС ВОСКРЕC! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!

Воскресіння Христове здивувало тамтешній тогочасний світ і не перестає дивувати сьогодні і нас з вами. На саму вістку, що Христа немає в гробі, появляється природна думка – вкрали. Навіть у розумі ця подія не вкладалася, що Христос воскрес із мертвих, а ще до того, що він живий, є між нами, що всіх бачить і кожного проникає. Перейти від земного виміру думання в світ духовний є занадто незвично для людини і природними силами людині без ласки Божої це неможливо.

Не легшим колись було признати, що Бог сотворив світ і всі закони в ньому, дав життя всьому сотворінню і нас привів у світ, запевняючи нам повний достаток.

Хіба не важко було признати Бога і Його спасенний задум? Ми не сприймали цього  достатку Божої волі і вибирали для себе гріх, за що тепер каємося. Ми поводилися в цьому світі чужими, недооцінюючи в житті природного Божого дару  повітря, землі і все що на ній, а також надприродних дарів Святого Духа.

Сьогодні ми стоїмо перед тяжкими викликами життя, які здавалось би не під силу людським можливостям їх подолати. Гідність і життя людини наражені на знівечення. Свобода людини, як дар Божий, знецінюється і нищиться ворогом зовнішнім і внутрішнім. Гідність людини втрачається перед загрозливими діями гордині, наживи, сили і слави. В очах людини майбутність безнадійно загрозлива.

І тут приходить подія, яка розбиває всілякі сум'яття розуму - Христос Воскрес. Він вселяє в нас віру, яка є вища понад всілякий людський розум і дає впевнення перемагати, наступати на всяку ворожу силу і при тому, що нам нічого не пошкодить. Господь вселяє віру, що Він переміг ворога, який тримав нас в темряві гріха і страху, нівечив нашу людську природу і доводив до безрадного стану життя.

Тепер для того, хто вірить, що Христос Воскрес:
– Христос є переможець смерті і всього, що веде до смерті;
– Христос за нас помер і воскрес, щоб ми жили;
– Христос за нас надолужив Небесному Отцеві за наші гріхи, щоб ми були помилувані;
– Христос нам прощає наші гріхи у своєму безмежному милосерді, щоб ми увійшли в ласку Божу;
– Христос за нас заступається своєю ласкою перед Божою справедливістю, щоб нас удостоїти нагороди дочасної і вічної; 
і хто не спротивляється, а довіряється Богові, йому є запевнена воскресла сила Божа, яка в нашому тілі перемагає смерть і все, що веде до смерті.

В світлі Христового Воскресіння тепер вороги нехай тремтять. А ми віримо в Христа і Його об’явлену нам силу, яку Він, маючи, нам її дає. До такого впевненого довір’я, з Божої ласки, прийшли апостоли і їх послідовники, які своїм життям відважно свідчили про силу і віру, з Доброї Новини, якою вони перемогли «полки» і доступали чудес витривалості, зцілення, оздоровлення і воскресіння.

В світлі Христового Воскресіння наші труднощі набирають підґрунтя, на якому нам запевнена перемога, щоб ми з такою великою вірою, як апостоли, сприймали Христове воскресіння і ще з більшою радістю сприймали в пережитих труднощах нашу перемогу.

Тому з впевненням, що Христос Воскрес і нам запевнив свою славу, вітаю усіх вас. Хай усі ласки, які приходять з воскреслим Христом, стануть кожному в його земній боротьбі успішними.

Серед людських переживань Ангел Господній до Богородиці мовить: «Радуйся! Твій Син воскрес, даючи світові велику милість». І Ти, як ніхто інший, не сумніваючись, повірила і цю радість не тільки переказуєш, але із запевненням даєш нам. Тому заявляємось Тобі у наших переживаннях в умовах війни і загроз для нашого життя у вірі, надії і любові, загроз для нашої державності, загроз для миру і нашої єдності, загроз втрати вікових досягнень в змаганнях за кращу долю, загроз від хвороб, бідності і різних нещасть мовимо: "Пресвята Богородице, Ти є Брамою для усіх загрожених у зневірі, відкрий нам двері милості своєї «щоб, надіючись на Тебе, ми не погибнули, але ізбавилися від бід, Ти бо єси спасення роду християнського».

В спільній радості Воскресіння Христового заявляємось у братній любові з потребуючими і Христос, що Воскрес і є між нами, хай нам запевнить своєї ласки на кожний час.

Благовість Воскреслого Спаса Ісуса Христа, любов Бога Отця і причастя Святого Духа нехай буде з усіма нами.

ХРИСТОС ВОСКРЕС!            ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!

† Михаїл Колтун
єпископ Сокальсько-Жовківський

Посилання: http://www.sokaleparchy.org.ua/index.php/2011-04-21-17-14-24/2146-arkhyiereiske-poslannia-mykhaila-koltuna-iepyskopa-sokalsko-zhovkivskoho-na-paskhu-2016-r-b-do-sviashchenykiv-monakhiv-monakhyn-virnykh-brativ-i-sester-sokalsko-zhovkivskoi-ieparkhii-uhkts-ta-usikh-liudei-dobroi-voli

 


 

29 квітня, на центральній площі міста Броди відбулася акція «Дерево надії – прикрасимо рідне місто до Великодня» за участю Бродівських коимунальних ДНЗ.

Діти старших груп разом зі своїми виховатиелями принесли зі собою виготовлені власноруч писанки, які після віршованих привітань з Великоднем одягнули на деревця туї і калини перед адмінбудинком районної ради.

Прикрашаючи писанками декоративні деревця, діти промовляли різні побажання: хто миру, хто гарної Паски, хто здоров'я тощо. Дерева надії тішитимуть бродівчан упродовж усього Великодня, а потім вироби будуть зняті, щоб продовжити традицію і в наступні роки.

«Ця традиція започаткована в нашому місті торік з ініціативи керівника волонтерської групи «Герої АТО Брідівщини» Наталії Микули та методиста відділу освіти з дошкільного виховання, вона дуже сподобалась містянам, тож на цей Великдень не виникало жодних сумнівів провести таку ж акцію», – зазначила методист відділу освіти РДА Олена Ткачик.

Таке ж Дерево надії прикрашене і біля храму Воздвиження Чесного Животворящого Хреста УГКЦ.

Читайте більше тут:http://zik.ua/news/2016/04/29/u_brodah_dereva_nadii_prykrasyly_dytyachi_pysanky_695186