Учасники семінаруЧи легко нині, в час демократичних свобод слова,віросповідування бути християнином? На перший погляд, здається, що - так, прийнамні, якщо зважити, в яких умовах утверджувалися  у вірі Христовій перші християни. Але водночас бути християнином - це не тільки храм, Літургія, молитва, причастя, сповідь. Це ще й християнська позиція поза храмом. Адже життя нині, на жаль, містить багато не завжди позитивних викликів щодо суспільства, моралі, молоді, школи, війська, проблем  трансплантації органів, різних форм дітовбивства і т.д. Як в цих умовах залишатися християнином і правильно розуміти заклик Христа «Ходи за мною!»

Саме над цими проблемами  розважали учасники зібрання, що відбулося нещодавно в читальній залі центральної районної бібліотеки з ініціативи настоятеля церкви Воздвиження Чесного Животворящого Хреста, голови мирянського руху Сокальсько-Жовківської єпархії о.Ярослава Царика. В ньому взяли участь представники мирянського руху Бродівського, Підкамінського, Буського, Олеського, Радехівського і Лопатинського деканатів.

о.Я.Царик представив присутнім гостей - голову комісії у справах мирян УГКЦ, викладача Українського католицького університету (м.Львів) Юрія Підлісного та працівника комісії у справах мирян УГКЦ Ігора Леня.

 

Юрій Підлісний у своєму змістовному і цікавому виступі розповів про суть мирянського руху  (миряни мають стати поруч зі священиком, аби зробити світ світлішим, чистішим, духовнішим), про документи, які були прийняті у 1965 р на ІІ Ватиканському соборі, щоб оживити активність мирян, і  про так звану католицьку акцію. У своїй розважливій бесіді Юрій Підлісний намагався допомогти учасникам зібрання глибше зрозуміти поняття, що означає в наш час «бути приготовленим  до співпраці у Христі», «здатним взяти відповідальність за ближнього перед Богом», «реально  відгукуватися на поклик Христа». «Уявіть, - підсумував свій виступ Ю.Підлісний, - наскільки б зменшилося бід у світі, якби хтось комусь сказав: не роби цього - це не по-християнськи...». Гості зі Львова відповіли на запитання присутніх.

Учасники зібрання мали можливість ознайомитися з книжковою виставкою «Світло вічних істин» з підрозділом «Благодійність о.Я.Царика в друкованому слові», вивчити досвід роботи активістів мирянського руху у Бродах. Цей досвід справді вагомий. Адже в храмі Воздвиження Чесного Животворящого Хреста діють такі мирянські згромадження, як «Матері в молитві», рух за культуру серця БФ «Спілка без імені», «Рух християнських сімей» (о.Я.Царик), «Апостольство молитви» (о.П.Юрчак), Марійська дружина (о.А.Семенюк), УМХ (Г.Сінькевич), три молодіжних духовних ансамблі «Християнський схід» (С.Панчишин), «Знамення» (А.Попеско), «Спалах» (В.Червінський),  Фонд св. Тадея (Л.Федорович), біблійний гурток (М.Самуляк), три церковних хори.

о.Я.Царик, підводячи підсумки зустрічі, наголосив про необхідність почитання мучеників греко-католицької церкви ХХ століття, які були причислені Святішим Отцем Іваном Павлом ІІ до лику блаженних, - саме на їх прикладі треба вчити молодь.

У цьому зібранні взяв участь голова депутатської комісії районної ради з питань духовності Ігор Криськів.

 

Г.Петрусь.

 

 

 

 

Додати коментарОновити

casus telefon
casus telefon
film izle
telefon dinleme programı
casus telefon
casus telefon
casus telefon
telefon dinleme
casus telefon