Великий піст – час роздумів і молитов, час для покаяння, покути, милостині та навернення. В цей особливий час дуже важливо змінити наші думки, переживання та погляди,  сповнити їх особливим духовним змістом.

З цього приводу 23 березня 2012 року на парафії Чесного Хреста було організовано перегляд художнього фільму «Притчі 2» на важливу  актуальну тематику моральних міркувань та світогляду сучасної молоді. До участі у заході було запрошено учасників Вівтарної дружини та дітей студії «Сто талантів», яка діє в рамках проекту «Соціально-психологічна підтримка дітей трудових мігрантів». Перед переглядом кінострічки керівник проекту Оксана Лотоцька сказала вступне слово про значення Великого посту в нашому житті, про необхідність самовдосконалення, прощення і покаяння, про роль моральних цінностей в нашому житті. На актуальність тематики і зацікавлення проблематикою фільму показала полеміка, яка виникла під час перегляду фільму.

В екранізованих притчах - сама суть людських відносин. У них мудрі повчання і приклад праведного життя. Жанр фільму - лірична комедія. Дія відбувається в наш час. Творці фільму прагнули донести красу чернечого подвигу і в доступній формі розповісти про чудеса віри і молитви.
Адже під час посту ми глибше налаштовані на сприйняття духовності та осмислення істинних цінностей.
Молодь сприйняла фільм по-різному. Спільними ж для всіх глядачів виявилися відчуття тихої радості і світлого настрою та бажання творити добро.

 

 

Зранку 28 грудня 2011р. в храмі Воздвиження Чесного Хреста настоятель храму о. Ярослав Царик відслужив подячний молебен до Пресвятої Богородиці. Подячна відправа служилась для працівників відділу освіти. Співав хор під керівництвом дяка Миколи Самуляка.

Освітяни на чолі зі своїм керівником Володимиром  Івахом  спільно дякували Богу за рік, який минає, випрошували здоров’я та довголіття, порозуміння з колегами по роботі, злагоди, любові та сімейного затишку.

Отець Ярослав Царик привітав усіх присутніх з прийдешнім Новим 2012 роком та Різдвом Христовим. Побажав усім, щоб Новий рік був кращим, ніж Старий, щоб ці свята принесли в кожну хату радість та хороший настрій, щоб у кожній людській душі панував спокій, мир та любов.

 

День святого Миколая не за горами, і всі батьки готують сюрпризи та подарунки для своїх дітей, бажаючи максимально наповнити цей день відчуттям справжньої зимової казки. Для того, щоб це чудове свято прийшло до всіх, аби подарувати віру в диво тим, хто цього справді потребує, вихованці релігійно-мистецької студії при БФ «Карітас» - Броди на чолі з організатором Оксаною Лотоцькою провели передсвяткову виставку - ярмарок. Після третьої Служби Божої в центрі благодійного фонду «Карітас» юні вихованці студії демонстрували та продавали свої ексклюзивні вироби.

Мета даного заходу – напередодні Дня св. Миколая зібрати кошти для придбання святкових подарунків дітям-сиротам нашого міста.

До даного дійства творча студія «Сто талантів» готувалась протягом кількох місяців. Руками маленьких умільців були виготовлені святкові листівки, чудові новорічні прикраси та біжутерія, оригінальні сувеніри. У виготовленні листівок дітям допомагали учасники парафіяльної спільноти УМХ.

 

На Благовіщення Пресвятої Богородиці, 7 квітня 2010 року, був створений християнський ансамбль «Знамення». В гурті співають чотири молоді парафіянки Анастасія Попеско, Марта Пишна, Софія Грицаїшин, Вікторія Пишна. Всі учасниці співають в церковному дитячому хорі «Дзвін». Ідея створення християнського ансамблю зародилася в о.Ярослава Царика на Йорданські свята, коли дівчата разом з ним відвідували християнські парафіяльні родини з Йорданською водою.

Вже під час Великого Посту гурт «Знамення» співав Хресну дорогу для Марійської дружини, а також приймав участь у духовному вечорі «Через хрест до Воскресіння», що відбувся в Народному домі м.Броди, за участю народного художньо-просвітницького колективу.

Ансамбль запрошують молоді парафіяльні християнські родини на Святу Тайну Хрещення.

В травні 2010 року ансамбль «Знамення» приймав участь у вечорі памяті Марічки Черкас у педколеджі.

4 червня 2010 року у парафії святих верховних апостолів Петра і Павла м.Соснівка християнський ансамбль «Знамення» приймав участь у відкритті виставки «До Світла Воскресіння крізь терни катакомб», яку підготував Інститут Історії Церкви до 20-ї річниці виходу УГКЦ з підпілля та її офіційної  легалізації.

23 липня 2010 року співали духовні пісні на відкритті етнофестивалю «Підкамінь-2010».

В листопаді 2010 року, з нагоди 15-ліття священичого служіння у храмі Воздвиження Чесного Хреста, 20-ліття подружнього життя з їмостю Галиною, та дня народження ансамбль вітав о.Ярослава Царика новою піснею «Молитва до Матері Божої».

Дівчата пишуть власні духовні композиції, які виконують у храмі, на різних святкуваннях. Їхні пісні про любов до Бога, до людей, про непростий життєвий вибір, особливо, якщо ти – молодий і небайдужий серцем. Тексти пишуть Настя Попеско, Софія Грицаїшин, а музику – Марта Пишна. У доробку дівчат 8 власних пісень:

«Церковні дзвони» сл. о. Я. Царика, муз. М. Пишна.;

«Ти прийди до храму вранці» сл. і муз. А. Попеско;

«Коли тобі боляче» сл. А. Попеско, муз. М. Пишна;

«Світле майбуття» сл. С. Грицаїшин, муз. М. Пишна;

«Він захистить» сл. А. Попеско, муз. М. Пишна;

«Отча рука» сл. і муз. А. Попеско;

«Очі вгору підійми» сл. А. Попеско, муз. М. Пишна;

«Молитва до Матері Божої» сл. С. Грицаїшин, муз. М. Пишна.

Духовним наставником ансамблю є о.Ярослав Царик.

 

15 жовтня 2010 року у Катедральному соборі св. апп. Петра і Павла м.Сокаля відбувся V молитовний з’їзд спільноти ’’Матері в молитві. П’ятий Єпархіальний з’їзд проходив під гаслом: ’’Бог завжди прихиляє своє вухо, щоб почути тих, хто Його кличе’’. Для почитання у катедральному храмі були виставлені мощі св. апп . Петра. Храм заповнений гостями – матерями Сокальсько-Жовківської єпархії, на хорах – хор школи естетичного виховання, кілька священиків сповідали. У складі делегації нашої спільноти: Руслана Гула, Леся Халімон, Любов Белей, Оксана Олійник, Антоніна Шах, Іванна Підгірна, Іванна Горбаль, Ольга Чорній, Марія Серватнюк, Володимира Черкас, Софія Бешлей.

 

Рух спільноти «Матері в молитві» –це великий Божий дар для всіх матерів, їхніх родин, особливо дітей. Проблеми з дітьми у наш час існують майже у кожній сім’ї. Серця багатьох матерів переповнені тривогою за майбутнє своїх дітей. Як вберегти їх від бід і небезпек, які переслідують їх на кожному кроці. Господь Бог нас любить і бажає нам усім допомогти. Треба тільки просити Його про це і вірити словам Христа, які звернені до нас: «Просіть і дасться вам, шукайте і знайдете, стукайте і відчинять вам. Бо кожний, хто просить, – отримує, хто шукає - знаходить, і тому, хто стукає, - відчинять». Мт. 7.7-8.

Як християни, ми покликані до постійного життєдайного зв’язку з нашим Господом. Як матері-християнки ми покликані передавати не тільки фізичне життя своїм дітям, а й віру в живого Бога. Не відкладайте на потім. Не зволікайте. Спробуйте і подивіться: який добрий Господь! Блаженний, хто до Нього прибігає. Станьте свідками реальних дій живого Бога у наш час.

Спільнота «Матері в молитві» храму Воздвиження Чесного Хреста м.Броди.

Заснована 21 грудня 2008 року, в навечір'я Непорочного зачаття Пресвятої Богородиці.

Духовний наставник –о.Ярослав Царик.

Слугиня - Руслана Гула.(0685001895)

Спільнота налічує 58 матерів.

Збір спільноти в Храмі Воздвиження Чесного Хреста кожної неділі:

  • Літній час: 19:00
  • Зимовий час: 18:00 
 

Святкування 18 рфчниці УМХ29 серпня 2010 року Українська молодь Христові парафії Чесного Хреста святкувала 18 річницю з часу заснування. Святкування розпочалися молебнем до Пресвятої Богородиці, який відслужив настоятель храму о.Ярослав Царик за участю хористів під орудою дяка Миколи Самуляка. Урочиста частина продовжувалася святковим духовним концертом на центральній площі міста. У концерті брали участь організації Української молоді Христові з Львова, Нового Роздолу, Солонки, що прибули на святкування. Також брали участь Марійська дружина нашої парафії та християнський гурт «Спалах», якому виповнюється 4 роки з дня заснування.

Святкування 18 річниці УМХ

Завершилось святкування ватрою, що відбулася в с.Лагодів. Дякуємо всім, хто розділив з нами радість нашого свята. Особлива подяка о.Ярославу Царику, який допоміг в організації святкування 18 річниці нашої спільноти УМХ. Дякуємо Господу Богу за нашу спільноту.

 

Галина Сінькевич – голова УМХ м.Броди

 

22 грудня в день св.Анни спільнота «Матері в молитві» храму Воздвиження Чесного Хреста відзначила свою першу річницю. О 17 годині у храмі Чесного Хреста розпочалася молитовна зустріч спільноти Акафістом до Матері Божої Неустанної Помочі. Провадила молитву парафіяльної спільноти «Матері в молитві» слугиня Руслана Гула. Всі матері дякували Господу Ісусу Христу і Пресвятій Богородиці за благословенний рік, в якому спільнота зміцніла духовно і чисельно примножилась. Після молитви о.Ярослав Царик виголосив слово про важливу подію, яка святкується Церквою у 2009 році, - 20-ліття виходу Церкви з підпілля. «Особливо слід пам’ятати єпископів, священиків і мирян, які зберегли віру у підпіллі – це герої віри, духа і волі, - сказав о.Ярослав.

 
casus telefon
casus telefon
film izle
telefon dinleme programı
casus telefon
casus telefon
casus telefon
telefon dinleme
casus telefon