Христос посеред нас!
Ласкаво просимо на сайт парафії!
Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)
Неділя, 29 серп. 2010
Паломництво до Люрду PDF Друк E-mail

 

Алла Черкашин-Пушка,

парафіянка храму Воздвиженя Чесного Хреста м.Броди

З 18 по 30 травня 2010 року подружжя Курбатових Володимира і Галини та Черкашиних Володимира і Алли з парафії Воздвиження Чесного Хреста м.Броди стали учасниками паломницького туру, що включав в себе відвідини українських церков в країнах Європи, визначних місць на тих же теренах, зустріч з Святійшим Отцем Папою Бенедиктом ХVI у Римі, а також Міжнародне військове паломництво у Люрді (Франція). Подорож подарувала кожному з нас неймовірне духовне піднесення та масу вражень від побаченого. Перше місто, яке ми відвідали, була Прага - надзвичайно красиве, овіяне історією  місто, на берегах річки Влтави, яке протягом століть прискорює серцебиття поетів, художників і фотографів. Нам вдалось відвідати греко-католицьку церкву в центрі Праги та Собор св. Віта. Собор св. Віта – готичний католицький собор, місце перебування архиєпископа Празького. В соборі знаходиться гробниця королів Богемії і хранилище коронаційних реліквій. Наступне місто, що нас зустріло, – Париж. День розпочався з відвідин української греко-католицької церкви, котра знаходиться на теренах колишнього монастирського шпиталю. Нас радо зустрів о.Володимир. В свій час в цьому місці скінчив своє життя видатний український діяч Симон Петлюра. Служився молебен до Матері Божої. Пізніше - відвідини Нотр-Даму, Лувру, Єлисейських  Полів, Тріумфальної арки, Ейфелевої вежі. Лувр – колишній королівський палац, в наш час - найбільший музей Парижу, третій музей світу з величезною колекцією картин і скульптур.

Будівля Нотр-Даму не схожа ні на що, вона дуже красива, і, здається, що технологія її створення принесена нам навіть з якогось вищого світу. Краса і бездоганність будівлі створює неймовірні духовні відчуття, скульптури зараз оживуть, а з вежі спуститься бідолаха Квазімодо.

Ми побачили художнє обличчя Парижу і всієї Франції, знамените творіння Ейфеля, яке ненавиділи сучасники; будівля, яка стала надзвичайно популярною через декілька десятків років. Ейфелева вежа сьогодні твердо асоціюється зі столицею Франції.

Поїздка була насиченою. Інколи ночівлі в готелях, інколи - нічні переїзди. Хочеться подякувати о.Михайлу, за постійну молитву в дорозі. Вона неодмінно посприяла благополучному і вчасному переїзду до запланованих місць.

21.05.2010р. ми прибули до Люрду. Це місто є чудотворним місцем у Франції, яке розташоване на передгір'ях Високих Піренеїв, у південно-західному кутку Франції. Люрд - місце об”явлення Матері Божої дівчинці Бернардетті.

Люрд справив на нас неабияке враження. Безліч людей різних націй, соціального статусу, що говорили різними мовами, та всі розуміли один одного, тому що говорили мовою любові, щирості і доброти. Дім Богородиці – дім кожного. Кожен з нас, хто приїхав до Люрду, мав на меті чи то оздоровитись, чи то отримати допомогу при вирішенні певних проблем, а дехто - просто як турист, та згодом всі відчули особливу присутність Божої ласки. А хіба це не чудо, коли з Люрду повертається не просто турист, а християнин з глибокою вірою? Кожен з нас привіз зі собою свячену воду з Люрду та предмети християнської символіки.

Під час нашого перебування в Люрді проходило 52 Міжнародне військове паломництво і ми стали його учасниками. Тисячі військових різних країн, тисячі запалених свічок, тисячі людей колонами проходили вулицями вечірнього Люрду, віддаючи шану Матері Божій.

Ми мали можливість молитись на Божественній Літургії у крипті Базиліки біля самої печери, де обявилась Пресвята Богородиця.

Пройшли Хресну дорогу із роздумами для паломника; занурились у води святого місця, і молились, стоячи біля печери. Духовне очищення отримали також і у св. Сповіді.

За тисячі кілометрів від рідної України, в далеких Піренеях, на висоті 400м , в знаменитому на весь світ Люрді, живе і українська церква, яку нам вдалось відвідати. І править у ній о.Петро, який приїхав з Австралії, вивчив українську мову і посвятив своє життя служінню українській церкві, а значить - і нам, українцям. Низький уклін Вам, отче Петре !

Залишаючи Люрд, довго дивились у сторону чудотворного місця з надією на повернення… Хто був у Люрді - повертається знову.

25.05.2010 р. ми прибули до м.Фаустіно, що неподалік від Риму. На наступний день ми зустрілись з Преосвященнішим Владикою Михаїлом Колтуном, Єпархом Сокальсько-Жовківським, і відвідали Ватикан, де відбулась урочиста зустріч з Преосвященнійшим Отцем Папою Бенедиктом XVI, який відслужив Божественну Літургію і благословив всіх присутніх.

Після аудієнції з Папою ми відвідали Базиліку Санта-Марія Маджорна, в якій знаходиться оригінал ясел, де народився Ісус Христос. Також відвідали церкву Матері Божої Неустанної Помочі, де знаходиться оригінал однойменної ікони. Далі відвідали Базиліку св. Петра, що в Ватикані, де знаходяться мощі святого священномученика Йосафата. Побували на місці захоронення Пап, відвідали Колізей, фонтан Треві, Іспанську Площу у Римі.

28.05.2010р. ми прибули до Мюнхену (Німеччина), де ми відвідали українську греко-католицьку церкву, в якій знаходяться ризи Блаженного о.Петра Вергуна, там був відслужений молебен до Матері Божої.

29.05.2010 р. ми побували на могилі борця за незалежність України - Степана Бандери, де була відслужена панахида.

Цього ж дня ми прибули до Відня (Австрія), де побачили визначні місця, знаменитий парк троянд, площу Терези, Віденську оперу, декілька замків, дім, де народився Моцарт. Увечері відбулася зустріч з священиком, з яким ми побували в українській церкві Святої Варвари.

У ніч з 29 на 30 травня 2010 р. ми виїхали додому. Дякуємо Господу Богу за можливість побувати у святих місцях і складаємо подяку Преосвященнішому Владиці Михаїлу Колтуну за те, що протягом багатьох років він організовує військові паломництва до Люрду.


DSC01652.JPG

DSC02012.JPG

DSC02274.JPG

DSC02359.JPG

DSC02385.JPG
 

Опитування

Що ви хочете бачити на сайті?
 

Наш форум

Форум парафії Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього м. Броди

Вхід/РеєстраціяАрхів сайту

 • грудня, 2009
 • листопада, 2009
 • жовтня, 2009
 • вересня, 2009

Пошук по сайту

Найбільш переглятуні

 • Церковний магазин
 • З'їзд матерів молитви
 • Парафія Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього
 • Молодіжний, Улюблений
 • Ватикан, Москва та Патріархат УГКЦ
 • Катехитична школа
 • Пожертва на храм

Студія розробки сайту

Веб-студія Люкс Сайт

Кнопка нашого сайту

Парафіяльний сайт м.Броди

Розмістіть нашу кнопку у вас на сайті
Поширюймо слово Боже!

На сайті

На даний момент 25 гостей на сайті

Каталоги