15 жовтня 2010 року у Катедральному соборі св. апп. Петра і Павла м.Сокаля відбувся V молитовний з’їзд спільноти ’’Матері в молитві. П’ятий Єпархіальний з’їзд проходив під гаслом: ’’Бог завжди прихиляє своє вухо, щоб почути тих, хто Його кличе’’. Для почитання у катедральному храмі були виставлені мощі св. апп . Петра. Храм заповнений гостями – матерями Сокальсько-Жовківської єпархії, на хорах – хор школи естетичного виховання, кілька священиків сповідали. У складі делегації нашої спільноти: Руслана Гула, Леся Халімон, Любов Белей, Оксана Олійник, Антоніна Шах, Іванна Підгірна, Іванна Горбаль, Ольга Чорній, Марія Серватнюк, Володимира Черкас, Софія Бешлей.

Духовні зібрання розпочалися Архиєрейською літургією. Правлячий Архиєрей Сокальсько-Жовківської єпархії Владика Михаїл Колтун звернувся з своїм пастирським словом до учасників. Він підкреслив, що важливе місце у житті кожного має займати молитва, а зокрема - у житті матері. Це має бути молитва серця, промовлена з жертовною любов’ю й підтверджена вчинками. Прикладом повинна слугувати Мати Божа, що підкорилася Господній волі й ревно виконала своє покликання. Священник Ярослав Валюх, який є капеланом спільноти, висловив слова вдячності матерям за спільні молитви і щирим, теплим, зворушливим голосом доніс до кожної матері переконання, що дитина – це дійсно дар Божий, який треба пильно берегти. Опісля розпочалася спільна молитва матерів, яку проводила головна слугиня спільноти Сокальсько-Жовківської єпархії Емілія Поважняк. Відчувалося духовне піднесення, спілкуванням з Богом. Матері молилися до Святого Духа, щоб Він провадив спільну молитву, молитву про захист від всякого зла, молитву-прохання про прощення своїх гріхів, молитву за єднання серця та розуму, молитви прослави Бога, молитву єднання з усіма спільнотами «Матері в молитві», а також читання Святого Письма та благодарення за дар материнства. Матері молилися не тільки за своїх дітей, але й за кращу долю для дітей-сиріт, дітей вулиці, за Боже благословення для нашої багатостраждальної Батьківщини, за владу, за добрий духовний провід, за добрі та ревні покликання до священичого та монашого стану з-поміж нашої молоді, за добре християнське виховання дітей та молоді та за наші родини. Після спільної молитви розпочався акафіст св. первоверховним апп. Петру і Павлу. Сокальська спільнота «Матері в молитві» підготувала трапезу для всіх учасників з'їзду .