БФ «Карітас» у Бродах вже двадцять років підтримує потребуючих людей

Благодійний фонд «Карітас», що розташований в Бродах, в парафії Воздвиження Чесного Животворящого Хреста, директором якого є о. Ярослав Царик, більше двадцяти років реалізує різноманітні проекти на підтримку потребуючих людей. Повідомляє Надія Забокрицька.

Протягом останніх двох років в благодійному фонді реалізовувався проект для дітей трудових мігрантів, який з часом переріс в  роботу з дітьми, що опинилися у складних життєвих обставинах.

Здійснювалися ці проекти на базі Соціального центру для дітей СЖО «Дитяча студія «Сто талантів». Працюють тут з дітьми п’ятеро людей, зокрема, директор БФ «Карітас-Броди», ініціатор проектів о. Ярослав Царик, керівник соціального центру Любов Сітка, психолог Галина Труфанова, соціальний педагог Любов Коваль та бухгалтер Надія Микитюк. Для хлопчиків і дівчаток організовуються різноманітні екскурсії, майстер-класи, літні табори тощо.

На жаль, війна внесла корективи у життя українців. З кожним днем жертв цієї війни стає все більше. Тож в рамках основного проекту запрацював маленький проект «Наставництво для дітей героїв». Завдяки співпраці з Львівською освітньою фундацією вдалося знайти фінансових донорів. Для опіки над 11 дітьми загиблих бродівських вертолітників залучили волонтерів, якими стали їх хресні батьки. Мета проекту – залучити дитину, відволікти від психотравмуючої ситуації, пов’язаної із загибеллю тата, а також розвантажити маму. Заходи планували хресні мами. Це були походи в кіно, цирк, на різноманітні атракціони, майстер-класи, допомога у виконанні домашніх завдань та інше.

Як розповідає керівник соціального центру Любов Сітка, працюючи з дітьми вони побачили, що підтримки та допомоги потребують і дружини учасників АТО. Отож, о. Ярослав Царик запропонував створити у Бродах центр для дружин військовослужбовців.

– Адже тягар пережитого військовослужбовцями у зоні АТО лягає і на плечі їх дружин, – зазначає він. – Попередні зустрічі і спілкування впевнили нас у потребі організації такої групи. Тож було вирішено вивчити думку дружин військових, їх побажання, потреби.

Саме з цією метою у дитячому кафе «Нафаня», одного зимового засніженого вечора у різдвяний час, у теплій, можна сказати, сімейній обстановці, відбулася зустріч волонтерів БФ «Карітас-Броди» з дружинами учасників АТО та їх дітьми. Аби внести у зустріч пожвавлення і дещо абстрагувати жінок від проблем, спілкування вирішили провести під гаслом «Колядуймо разом». Тож і захід розпочали з коляди. Адже ця давня українська традиція дарує радість й духовне піднесення. Від колядок, віншувань священика, волонтерів, дітей і дружин учасників АТО у залі розлилася хвиля тепла і любові. А далі – діти забавлялися у ігровий кімнаті, а ще Любов Коваль проводила з ними майстер-клас з виготовлення паперових ялинкових прикрас, а мами – знайомилися, адже дехто з них зустрілися тут вперше, бо прийшли в «Нафаню» прочитавши запрошення у соціальних мережах.

Про свою діяльність у рамках попередніх проектів розповіли Любов Сітка та Галина Труфанова, а також запропонували присутнім поділитися побажаннями та пропозиціями щодо організації центру для дружин військовослужбовців, окреслити формат його роботи.

Варто зазначити, що учасниці цієї зустрічі активно підтримали задум щодо створення такого центру. А щодо напрямків роботи, то хотіли б, щоб там надавалися консультації щодо соціальних, побутових проблем, психологічна допомога. Серед заходів бачать також і спільне дозвілля, вечори відпочинку, дружні бесіди за горнятком кави чи чаю, які часто рятують від депресії, дитячі свята тощо.

Підводячи підсумки цієї зустрічі всі зійшлися на думці, що не варто залишатися на самоті і не потрібно уникати того, хто хоче допомогти. У цей складний для країни час важливо підтримувати один одного і особливо тих, чиї рідні воюють сьогодні на сході, і хто сьогодні стоїть на захисті нашого спокою і миру.

Департамент інформації УГКЦ


Посилання: http://namezhi.com.ua/index.php/1600-bf-karitas-u-brodakh-vzhe-dvadtsiat-rokiv-pidtrymuie-potrebuiuchykh-liudei-informatsiinyi-resurs-uhkts

 
casus telefon
casus telefon
film izle
telefon dinleme programı
casus telefon
casus telefon
casus telefon
telefon dinleme
casus telefon