Різдвяний фестиваль у Бродівському деканаті

7 лютого 2016 року із ініціативи священиків та вірних Бродівського деканату відбувся різдвяний фестиваль «Коляда єднає всіх».

Організаторами цього заходу виступили декан Бродівський УГКЦ о. Богдан Вихор та о. Тарас Загоруйко, настоятель парафії с. Лугове, Бродівського р-ну, а також інші священнослужителі, які радо відгукнулися на цю пропозицію та прийняли запрошення через свої співочі колективи. Таким чином, концертна програма складалася із представлень парафій деканату, які презентували свої улюблені коляди та вітали один одного теплими словами давніх українських віншувань. Своєрідним стержнем фестивалю стали ведучі, парафіянки с. Лугового, Мельничук Ірина та Галамага Наталія, що підводили до виступу кожен співочий колектив та радували глядачів поетичними роздумами про Тайну Божого народження.

Варто зазначити, що фестиваль не ставив вікових обмежень, а тому у програмі святкувань прозвучали як професійні колективи із музичним супроводом, так і дитячі постановки, як давні українські коляди та щедрівки («В Вифлеємі новина», «Бог предвічний», «Зійшла зоря над Вифлеємом», «Не плач, Рахиле» та ін.), так і сучасні твори, а навіть обробки («Україна колядує», «Зірка засіяла в небі України», «Дзвони дзвонять», «Щедрий вечір», «Подих Різдва», «А в Україні Різдво» та ін.). Окрім цього, усі учасники свята отримали подячні грамоти та пам’ятні дарунки, а також привітання від Преосвященнішого Владики Михаїла Колтуна, Єпископа Сокальсько-Жовківського.

Загалом у святкуванні взяло участь близько 250 артистів та 600 глядачів, що дало змогу кожному відчути себе у великій християнській родині, яка вміє прославляти Бога, творити мистецькі шедеври та гідно веселитися.

Своєрідною кульмінацією вечора стала спільна коляда із військовими частини А 0508, які люб’язно надали приміщення та озвучення для проведення цього заходу. Так, кожен учасник дійства відчув оцю єдність між нами та тими військовими, які оберігають та творять цей мир на Сході нашої держави і ця коляда була особливою молитвою за всіх захисників нашої держави.

Отож, «Коляда єднає всіх» у Бродівському деканаті стала чудовою нагодою ще раз пережити Тайну Божого народження, який «применшив себе самого, прийнявши вигляд слуги, ставши подібним до людини» (Флп. 2, 7), а також можливістю творення живої парафії, де кожен почуває себе членом великої християнської родини.

Іван Вихор,

учасник Різдвяного дійства

Посилання: http://www.sokaleparchy.org.ua/index.php/dekanat1/152-2-brodivskyi/novyny-dekanatu/2031-rizdvianyi-festyval-u-brodivskomu-dekanati