о.Степан Макар29 березня, під час зборів священиків Бродівського деканату, протосинкел єпархії, о. Володимир Коткевич, представив нового декана Бродівського о. Степана Макара, який замінив о. Миколу Мазурчака. Новий отець декан подякував усім попередникам (о. Я. Царику, о. П. Чаплюку та о. М. Мазурчуку) і поросив їхньої підтримки. Бродівський деканат нараховує 35 парафій в яких душпастирюють 22 священики. 

о. Степан Макар народився 10 лютого 1974 р. у с. Шнирів, Бродівського району, Львівської області. У 1981 – 1991 рр. навчався в місцевій середній школі, а після її закінчення вступив на навчання до Одеської духовної семінарії, відтак продовжив вивчати теологію в Івано-Франківській теологічній академії.

Детальніше...

 

Проповідь Блаженнішого Святослава (Шевчука), Глави УГКЦ, з нагоди введення на престол

Ваші Блаженства, еміненції, ексцеленції,
Високопреосвященні та преосвященні владики, члени Синоду Єпископів УГКЦ,
Улюблені браття у священстві, преподобні монахи та монахині,
Високодостойні представники української влади та дипломатичного корпусу,
Дорогі у Христі брати і сестри!

Слава Ісусу Христу! 

«Хресту Твоєму поклоняємось Владико, і святеє воскресіння Твоє славимо»!

Цими словами величає сьогодні Христова Церква Чесний і Животворящий Хрест Господній. Саме сьогодні, коли переходимо половину великопосного шляху, це живоносне древо дарується нам для того, щоб ним ми покріпилися, у ньому знайшли джерело сили і відваги прямувати далі до Воскресіння Христового, щоби поставили це хресне знамення у центрі свого життя.

Святий апостол Павло у своєму посланні до Филип’ян залишив нам унікальний ранньохристиянський гімн, який молода, щойно зроджена святим Духом Церква, мабуть урочисто співала у Літургії. Апостол народів звертається до нас ось так:

«Плекайте ті самі думки в собі, що були й в Христі Ісусі. Він, існуючи в Божій природі, не вважав за здобич свою рівність із Богом, а применшив себе самого Себе Самого, прийнявши вигляд слуги, ставши подібним до людини; Подобою явившися як людина, він понизив Себе, ставши слухняним аж до смерти, смерти ж хресної. Тому і Бог вивищив Його, та дав Йому Ім'я, що понад усяке ім'я, щоб перед Іменем Ісуса всяке коліно приклонилося на небі, на землі і під землею, і щоб усякий язик визнав, що Ісус Христос є Господь на славу Бога Отця» (Фил.2,6-12).

Детальніше...

 

Виборчий Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, зібраний у Львові-Брюховичах 21-24 березня, відповідно до приписів Кодексу канонів Східних Церков та Партикулярного права Української Греко-Католицької Церкви, обрав Верховним Архиєпископом УГКЦ Преосвященного Владику Святослава (Шевчука).

Святійший Отець Венедикт XVI потвердив і поблагословив вибір Преосвященного Владики Святослава згідно з рішенням Виборчого Синоду Єпископів УГКЦ від 23 березня 2011 року.

Обраний Глава УГКЦ склав перед Синодом Єпископів визнання віри та обітницю вірно виконувати свій уряд.

Введення Блаженнішого Святослава на престол Верховного Архиєпископа Києво-Галицького відбудеться у Києві в неділю, 27 березня, під час Архиєрейської Літургії у Патріаршому соборі Воскресіння Христового. Цією Літургією, яка розпочнеться о 10.00, офіційно завершиться Виборчий Синод Єпископів УГКЦ.

Детальніше...

 

3-4 березня 2011 року Бродівський педколедж імені Маркіяна Шашкевича провів урочисту академію з нагоди 200-річчя з Дня народження о.Маркіяна Шашкевича. Величаве вшанування постаті священика Української Греко-Католицької Церкви, просвітителя, поета, основоположника нової української літератури в Галичині зібрало велику кількість інтелігенції, науковців, істориків, представників державної влади. Від духовенства були присутні Правлячий Архиєрей Сокальсько-Жовківської Єпархії УГКЦ Владика Михаїл Колтун, декан Бродівський о.Микола Мазурчук, голова Комісії у справах мирян о.Ярослав Царик, настоятель храму Чесного Хреста м.Броди, о.мітрат Роман Біль, настоятель храму святого Юра м.Броди, о.Андрій Семенюк, сотрудник храму Чесного Хреста, о.Іван Вихор, настоятель храму Собор Пресвятої Богородиці зі Старих Бродів та о.Богдан Вихор, настоятель храму Владичиці України, що на Червоних казармах, та архимандрит Миколай Мартин, благочинний УАПЦ м.Броди.

о.Маркіян Шашкевич душпастирював на теренах теперішньої Сокальсько-Жовківської Єпархії, в селах Гумнисько, Нестаничі та Новосілки.

Урочисту академію розпочав директор Бродівського педколеджу Іван Андрійович Парасюк. Опісля народна хорова капела «Боян» під орудою диригента Ярослава Линіва виконала кантату.

У виконанні викладачів та студентів педколеджу присутні побачили виставу «Вода для спраглих» за твором Маркіяна Шашкевича.

З вітальним словом звернувся Правлячий Архиєрей Сокальсько-Жовківської Єпархії УГКЦ Владика Михаїл Колтун: «Щиро дякую за урочисту популяризацію нашого подвижника, як і церкви, так і священства, який відкрив власну душу для свого народу. Це неспроста. Це є покликання, яке вимагає великої жертви і посвяти… Ми можемо брати з нього приклад, щоб бути переконаними в своєму житті, в своїх виборах, талантах, в своєму призначенні, як людина, християнин, вчитель, священик… Господь покликав його для нас, щоб ми не спали, щоб ми не легковажили своєю мовою, своєю культурою, щоб ми не втрачали намарно часу і духа Божого, яким ми покликані до життя, щоб своє життя наповнювати духовними, моральними і патріотичними цінностями».

Детальніше...

 

Високопреосвященним і Преосвященним Владикам,
всесвітлим, всечесним і преподобним отцям,
преподобним ченцям і черницям,
любим у Христі мирянам
Української Греко-Католицької Церкви

 

Дорогі у Христі!

Як було повідомлено усім вірним нашої Церкви, Святіший Отець Венедикт XVI поблагословив прохання Блаженнішого Любомира про звільнення його з уряду Верховного Архиєпископа УГКЦ. Приймаємо цю подію з великою довірою до Господа Бога та до Його опіки над своєю Церквою.

Церква є Божою установою. Її провадить Святий Дух, що Його зіслав своїй Церкві Господь наш Ісус Христос у день П’ятдесятниці. Дух Святий «подає усе: пророків посилає, священиків удосконалює, неграмотних мудрості навчає, рибалок богословами появляє і єднає всю церковну спільноту» (Стихира на Вечірні празника П’ятдесятниці).

Сьогодні ми готуємося до Синоду для обрання нового Глави нашої Церкви. У Декреті про скликання  цього Синоду, який був поданий до відома всім членам Синоду Єпископів УГКЦ, вказано, що вибори відбудуться 21-24 березня, а урочисте введення на престол заплановане на Хрестопоклонну неділю, 27 березня 2011 року Божого, у Патріаршому соборі Воскресіння Христового у м. Києві.

Обрання нового Глави – це Божа справа, яка спонукає усіх нас, духовенство і мирян, до щирої молитви, щоб обрати особу по Божій волі: «Бо Бог бачить не те, що бачить людина: чоловік бо дивиться на лице, а Господь дивиться на серце» (1 Сам. 16, 7).

Закликаю усіх до щирої молитви, щоб Дух Господній вказав на цю особу, подібно як в давнину – на пророка Давида (пор. 1 Сам. 16, 12), та помазав новообраного Предстоятеля як свого обранця та провідника Божого люду Української Греко-Католицької Церкви. Поручаю усім церковним громадам спільно, єдиними устами і єдиним серцем проказувати після Богослужінь тричі молитву «Царю небесний» і один раз «Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь» в намірі успішного проведення виборчого Синоду.

Хай ім’я Господнє живе у наших серцях і буде прославлене у наших діях!

 

+ Ігор,
Адміністратор Верховноархиєпископської
Української Греко-Католицької Церкви

 

 

Дано у Києві,
при Патріаршому соборі Воскресіння Христового,
16 лютого 2011 року Божого

 

Всесвітлішим, всечеснішим та преподобним отцям-душпастирям доручаю прочитати це Звернення в усіх храмах УГКЦ в неділю, 20 лютого 2011 року Божого, наприкінці кожної Божественної Літургії, а на Сугубій ектенії аж до закінчення виборчого Синоду додавати таке прохання:

«Ще молимося Господеві Богові нашому, щоб вислухав голос моління нас грішних та зіслав благодать Святого Духа на учасників виборчого Синоду нашої Церкви, скріпив їх, просвітив та довів до щасливого кінця їхнє боговгодне діло».

 

10 лютого 2011 року, ввечері, відбувся заключний етап передачі влади Блаженнішим Любомиром Адміністратору Церкви Високопреосвященному Владиці Ігорю (Возьняку). Йдеться про передачу печатки Патріаршої курії як символу влади/служіння для усієї Церкви.

Розпочинаючи урочисту церемонію Владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, зокрема відзначив: «Ми є свідками важливої для Української Греко-Католицької Церкви події. Сьогодні Святіший Отець Венедикт XVI прийняв зречення із уряду Верховного Архиєпископа Блаженнішого Любомира. Одночасно повідомлено про те, що відповідно до церковного права Адміністратором нашої Церкви став Високопреосвященний Владика Ігор (Возьняк). Це не тільки юридичний акт, але також передача повновластей над цілою Церквою на час вакантності престолу Верховного Архиєпископа. Ми сьогодні є свідками, як Блаженніший Любомир передасть символ повновластей Високопреосвященному Владиці Ігорю».

Вручаючи печатку Адміністратору, Блаженніший Любомир сказав, що цю печатку він передає згідно із законами нашої Церкви та на її користь і добро. Він пояснив, що печатку він передає Владиці Ігорю як відповідальному за нашу Церкву у цей перехідний час. «Від моменту мого зречення, потвердженого Святішим Отцем, до часу, коли ми після виборів привітаємо новообраного Главу нашої Церкви, передаю цю печатку, і це більше ніж символ», – сказав Блаженніший Любомир. Прицьому він побажав, щоби у цей час із усіма Божими благодатями Владика Ігор попровадив нашу Церкву.

Приймаючи печатку, Владика Ігор запевнив, що буде вживати її «для добра Церкви та нашого народу».

На завершення Владика Богдан побажав Блаженнішому Любомирові міцного здоров‘я, а Владиці Ігорю наснаги та мудрості в управлінні Церквою у перехідний період.

 

Департамент інформації УГКЦ

 

10 лютого на прес-конференції у Києві Блаженніший Любомир (Гузар) повідомив про те, що цього дня Папа Венедикт XVI прийняв його зречення з уряду Верховного Архиєпископа Української Греко-Католицької Церкви. Відповідне прохання до Святішого Отця Глава УГКЦ подав, коли йому виповнилося 75 років.

«Сьогодні, коли я вже не маю достатньо сил, хочу передати уряд своєму наступникові, який ефективно продовжуватиме цю працю. Бо це не моя праця і я не є ключем. Ключем є Церква, а мета нашої праці – служіння Церкві, і ми стараємося це виконувати доти, доки можемо це робити ефективно»,пояснює своє рішення Блаженніший Любомир.

Після відходу від керівництва УГКЦ Блаженніший Любомир не має наміру цілковито покидати життя Церкви і суспільства. «Я робитиму те, що ще можна робити. Буду молитися за Церкву, переосмислювати минуле, стежити за тим,  щоб нічого з минулого нашої Церкви не затратилося. Хотів би проводити зустрічі з молоддю, а також з різними професійними групами»,розповідає Блаженніший Любомир. Уже цього місяця Його Блаженство зустрічатиметься зі студентами Києво-Могилянської академії, а також розпочинає роботу над другою аудіотрилогією під назвою «Суспільство», до якої увійдуть аудіокниги «Суспільство і влада», «Суспільство і бізнес» та «Суспільство і закон».

«Згідно з канонічним правом, до обрання нового Глави УГКЦ Адміністратором Церкви буде Архиєпископ Львівський Владика Ігор (Возьняк). Протягом двох місяців відбудеться виборчий Синод, який обере нового Главу Церкви. За Блаженнішим Любомиром збережуться усі титули та почесті, належні його санові», – повідомив Секретар Синоду Єпископів, Куріальний єпископ УГКЦ Богдан (Дзюрах).

Блаженніший Любомир очолив УГКЦ десять років тому, після смерті свого попередника на престолі Мирослава Івана (Любачівського). Він став першим Предстоятелем Церкви, обраним спеціальним Синодом Єпископів після виходу Церкви із підпілля та здобуття Україною незалежності. У час правління Церквою Блаженнішим Любомиром престол Глави УГКЦ був повернений зі Свято-Юрської гори у Львові до столиці України. У Києві підходить до завершення будівництво Патріаршого собору Воскресіння Христового та Патріаршого центру УГКЦ.

 

УГКЦ сьогодні

На сьогодні УГКЦ об’єднує понад 5,5 мільйона вірних на території України; крім того, греко-католиками визнають себе біля 1,5 мільйона осіб у країнах Європи, Північної і Південної Америки та Австралії. Верховне Архиєпископство в Україні об’єднує 12 єпархій та екзархатів. За статистичними даними Державного департаменту у справах релігій в Україні, станом на 1 січня 2010 року УГКЦ налічувала: 3597 зареєстрованих громад, 2347 священиків, 1248 ченців і черниць, 3581 храм, 1138 недільних шкіл, 105 монастирів, 27 періодичних видань, 15 навчальних закладів із 1273 слухачами, основним із яких є Український католицький університет. Сьогодні до Синоду Єпископів УГКЦ входять 50 ієрархів Церкви з України та з-за кордону.

Поза межами України до Верховного Архиєпископства належать: Перемишльсько-Варшавська греко-католицька митрополія у Польщі (Перемишльсько-Варшавська архиєпархія та Вроцлавсько-Ґданська єпархія з понад 300 тисячами вірних у 100 парафіях), три апостольські екзархати для українських греко-католиків у Німеччині, Франції та Великобританії, дві греко-католицькі митрополії у Північній Америці: Сполучених Штатах і Канаді (у США – Філадельфійська митрополія, яка складається з чотирьох єпархій у Філадельфії, Пармі, Чикаго і Стемфорді, у Канаді - Вінніпезька митрополія з п’яти єпархій у Вінніпегу, Едмонтоні, Нью-Вестмінстері, Саскатуні й Торонто). Крім того, існують єпархії УГКЦ у Буенос-Айресі (Аргентина), Куритибі (Бразилія) і Мельбурні (Австралія). Українські греко-католики мають також вікаріат у Румунії, громади у Литві (Вільнюс), Латвії (Рига, Даугавпілс та Резекне), Естонії (Таллін), Молдові (Кишинів), Австрії, Парагваї, Венесуелі, Португалії, Італії, Іспанії, Греції, Швейцарії, Бельгії, Казахстані та Росії. УГКЦ надає духовну опіку своїм вірним у країнах перебування останньої хвилі мігрантів з України.

 

Правова довідка

Отець д-р Віталій Токар, керівник Правничого відділу Патріаршої курії УГКЦ:

Згідно з Кодексом канонів Східних Церков, головним законодавчим збірником Церкви, який чинний з 1991 року, та відповідно до партикулярного права УГКЦ, через зречення Верховного Архиєпископа Верховноархиєпископський престол УГКЦ став вакантним. Така ситуація можлива внаслідок смерті або ж зречення (канон 126, § 1). Зречення відбувається за бажанням, а радше на основі права Верховного Архиєпископа зректися уряду і аж ніяк не є його обов’язком (канон 967).

 

Біографічна довідка

Блаженніший Любомир (Гузар)

Народився 26 лютого 1933 р. у м. Львові в родині Ярослава Гузара та Ростислави з роду Демчуків.

1944 р. – разом з батьками покинув Україну та переїхав до Австрії (м. Зальцбург).

1949 р. – переїхав зі сім’єю до США. Здобув середню освіту в Малій духовній семінарії (1950 рік), вивчав філософію в Колегії св. Василія Великого (1954 – здобув ступінь бакалавра) та богослов’я у Католицькому університеті Америки у Вашингтоні (1958 р. – ступінь ліценціата богослов’я).

30 березня 1958 р. – рукопокладений Владикою Амвросієм (Сенишиним) на священика і призначений для служіння у Стемфордській єпархії.

1958 - 1969 рр. – працював викладачем і префектом у Стемфордській духовній семінарії св. Василія Великого, був душпастирем оселі «Союзівка» Українського народного союзу у Кергонксоні та виховної оселі Спілки української молоді Америки в Елленвілі (штат Нью-Йорк).

З 1965 р. – настоятель парафії Пресвятої Трійці в Кергонксоні.

1967 р. – здобув ступінь магістра філософії у Фордгамському університеті (Нью-Йорк).

1969 - 1972 рр. – вивчав богослов’я у Папському університеті «Урбаніанум» в Римі (здобув ступінь доктора богослов’я).

1972 р. – вступив до монастиря Святого Теодора (монахи Студійського уставу) у Гроттаферраті (Італія).

1973 - 1984 рр. – викладав еклезіологію в університеті «Урбаніанум».

2 квітня 1977 р. – рукопокладений Блаженнішим Йосифом (Сліпим) на єпископа.

1978 р. – призначений архимандритом монастиря Святого Теодора та відповідальним за монастирі Студійського уставу поза межами України.

1993 р. – повернувся в Україну разом зі всією спільнотою українських монахів студитів Гроттаферрати.

1993 - 1994 рр. – служив як духівник у Львівській духовній семінарії Святого Духа.

2 квітня 1996 року – призначений Екзархом Києво-Вишгородським з титулярним престолом Ніси Ликійської.

1 червня 1996 р. – офіційно введений на престол Києво-Вишгородського екзархату.

14 жовтня 1996 року – призначений Єпископом-помічником Глави Української Греко-Католицької Церкви з делегованими правами.

25 січня 2001 р. – обраний Верховним Архиєпископом УГКЦ.

26 січня 2001 р. – потверджений Святішим Отцем Іваном Павлом ІІ і проголошений як Верховний Архиєпископ УГКЦ.

28 січня 2001 р. – введення на престол у соборі Святого Юра у Львові.

28 січня 2001 р. – під час молитви «Ангел Господній» проголошений кардиналом Святої Римської Церкви.

21 лютого 2001 р. – піднесений Святішим Отцем Іваном Павлом ІІ до гідності кардинала Католицької Церкви.

21 серпня 2005 р. – офіційне повернення осідку Глави УГКЦ зі Львова до Києва.

Очолював Українську Греко-Католицьку Церкву протягом десяти років.

 

Департамент інформації УГКЦ

 

З благословення Преосвященного Владики Михаїла Колтуна за участю молодіжної комісії Сокальсько-Жовківської Єпархії та «Паломницького центру Сокальсько-Жовківської Єпархії св. Миколая Чудотворця» з 26 грудня 2010 по 5 січня 2011 року група молоді Сокальсько-Жовківської Єпархії брала участь у паломництві до Роттердаму (Голландія) у 33-тій європейській зустрічі під назвою «Дні довіри», яку щороку організовує спільнота Тезе з Франції в різних європейських містах.

Детальніше...

 
Опитування
Вам подобається новий дизайн парафільного сайту?
 
Пошук по сайту
Друзі сайту
Про рух "Подружні зустрічі"
Християнський сайт Кіріос
Аскольдова Могила - УГКЦ
Вхід/Реєстрація
Терко
Студія розробки сайту
Веб-студія Люкс Сайт
Архів сайту
  • квітня, 2010
  • березня, 2010
  • лютого, 2010
  • січня, 2010
  • грудня, 2009
  • листопада, 2009
  • жовтня, 2009
  • вересня, 2009
Кнопка нашого сайту

Парафіяльний сайт м.Броди

Розмістіть нашу кнопку у вас на сайті
Поширюймо слово Боже!
На сайті
На даний момент 124 гостей на сайті
Каталоги