24 лютого 2011 року у Бродах урочисто відзначили 92 річницю від дня народження полковника УПА, заступника головного командира УПА, видатного діяча українського національно-визвольного руху середини минулого століття, християнина, вірянина Української Греко-Католицької Церкви Петра Федуна «Полтави». Уродженець села Шнирів, він був референтом пропаганди у головному проводі ОУН, керівником бюро інформації УГВР, редактором періодичних видань збройного підпілля ОУН. Його публіцистика, праці з обгрунтуванням світоглядних позицій українського націоналізму займають помітне місце у спадщині визвольного руху.

Петро «Полтава» нагороджений Срібним та Золотим Хрестами заслуги, Золотим Хрестом бойової заслуги І-ї кляси посмертно, медаллю «За боротьбу в особливо важких умовах». В урочистостях взяли участь парафіяни храму Воздвиження Чесного Хреста, представники районної та міської влади, ветерани національно-визвольних змагань, керівники установ, організацій та підприємств, студентська та учнівська молодь, громадськість міста. Перед поминальною панахидою із розповіддю про життєвий шлях Петра «Полтави» виступила учасниця Марійської дружини храму Чесного Хреста Катерина Гамчарик. Поминальну панахиду у храмі Воздвиження Чесного Хреста відслужили священики Ярослав Царик та Павло Юрчак. Звертаючись з патріотичними словами до присутніх у храмі, о.Ярослав Царик наголосив, що ми маємо любити свій народ, країну, бути гідними нащадками таких героїв, як Петро «Полтава» Федун, який поклав своє життя на вівтар незалежності України. о.Ярослав зачитав молитву митрополита Андрея Шептицького до Пресвятої Богородиці про мужніх провідників для українського народу.

Далі учасники урочистою ходою пройшли вулицями міста до пам’ятника українському патріоту, де відбулося віче. Перший заступник голови райдержадміністрації Іван Доскоч у своєму виступі зазначив, що ми, українці, маємо пам’ятати і шанувати своїх героїв, бо хто не знає свого минулого, той не має майбутнього. Голова районного Товариства політв’язнів і репресованих Дмитро Зробок розповів про життя і діяльність Петра Федуна «Полтави», про його боротьбу, переслідування і героїчну загибель на хуторі Зруб, що на Івано-Франківщині, у грудні 1951 року.

Керівники району та міста, учасники національно-визвольних змагань поклали квіти до підніжжя пам’ятника.

Н.ЗАБОКРИЦЬКА

РОЗПОРЯДОК БОГОСЛУЖIНЬ:

Неділя 01.02.15

v    17:00 – Молитва спільноти «Матері в молитві»

v    18:00 – Молебень

Понеділок 02.02.15

v    08:00 – Служба Божа (за упокій). Панахида.

Вівторок 03.02.15

v    08:00 – Служба Божа (за здоров’я)

Середа 04.02.15

v    08:00 – Служба Божа (за упокій). Парастас.

Четвер 05.02.15

v    08:00 – Служба Божа (заказна)

v    19:00 – Нічні чування (Вервиця. Сповідь. Служба Божа).

П’ятниця 06.02.15

v    08:00 – Служба Божа (за здоров’я)

v    17:00 – Вервиця. Служба Божа (марійська дружина).

Субота 07.02.15

v    08:00 – Служба Божа (за упокій). Парастас.

Неділя 08.02.15

v    08:00; 10:00; 12:00 – Служба Божа

v    17:00 – Матері в молитві

Кожного дня перед Божественною Літургією є молитва на вервиці.

Відповідальний за тиждень:

Священик Тарас Дзьоба – тел.: 2-62-63 моб. (068)505-21-14 або (066) 64-20-565