21 квітня 2013 року в педагогічному коледжі імені о.Маркіяна Шашкевича відбувся духовний вечір великопосної пісні «Хресту Твоєму поклоняємось, Владико». Цей захід присвячений Року віри та 20-літтю відновлення храму Чесного Хреста, ювілей якого відбудеться 22 вересня 2013 року. Це втілення  пастирського листа  Блаженнішого Святослава (Шевчука) «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом» , як дороговказ  для  оновлення та поглиблення духовного життя парафіяльної спільноти. Благословив духовний вечір великопосної  пісні о.Ярослав Царик – настоятель храму, який ініціював цей духовний захід, а вели його парафіяни Уляна Загоруйко та Ігор Мартинюк. Першим парафіяльним колективом, який відкривав це  духовне дійство, був хор імені о.Михайла Осадци під керівництвом Ольги Ковальчук. 24 липня 2013 року хору виповнюється 20 років з дня заснування. В супроводі камерного ансамблю, яким керувала Оля Надорожняк, хор   виконав духовні твори « Плотію уснув», «О, все хвальна мати!», «Стабат матер», « Зійдім на Голгофу», а також пісню «Сповнив Бог свій заповіт» (соліст Михайло Гончарик).

Зі словом про «Почитання Святого Хреста у Христовій Церкві» виступив дяк і катехит Микола Самуляк – керівник біблійного гуртка «Свідки Христа». У духовному вечорі великопосної пісні  брав участь молодіжний ансамбль «Знамення», керівником якого є Анастасія Попеску. На свято Благовіщення ансамблю виповнилось 3 роки. Вони виконували авторські пісні «Коли тобі боляче» та «Отча рука». Продовжив вечір дитячий гімназійний хор «Покрова», під керівництвом Ірини Корольчук, виконавши дві пісні: «Моя молитва» і «Дивіться якою любов’ю».

Особливої уваги заслуговує  парафіяльний  хор «Мирянин», яким багато років керує дяк Микола Самуляк. Хор співає першу Святу Літургію кожної неділі, а під час духовного дійства  вони виконали  три пісні «Вклонися Україно», «Кадильний дим» та «Жива вода». Для вірян парафії Чесного Хреста було приємним, що участь у духовному дійстві брали діти з Маріїнської дружини Матері Божої Неустанної помочі та вівтарної дружини святого  священномученика Йосафата, яких підготував дяк Андрій Лисак. Християнський ансамбль «Благовіщення» (керівник Марія Пишна), який цього року проводив у храмі молитву розважання «Сім терпінь Пречистої Богородиці», виконував дві пісні – «Горе Голгофа» та «Моліться батьки». У виконанні дитячого хору «Дзвін», регентом якого є Баліцька Оля, прозвучали наступні твори: «Коли в твою душу загляне тривога», «Чоловіче добрий» та «Страждальна мати».

Святкуючи 130-річчя о.Адріяна Зофійовського на парафії Чесного Хреста, було доброю ініціативою створення ще одного парафіяльного колективу, який би носив ім’я цього священника. Так на парафії Чесного Хреста, з приходом дяка Андрія Лисака, був створений хор ім.о.Адріана Зофійовського. Хор вперше брав участь у такому духовному дійстві, виконавши пісні «Чи ти був на Голгофі», «Хочу я з Тобою жить», «Там, де Ісус розп’ятий був”. Завершував духовний вечір великопосної пісні ансамбль «Християнський схід» ( керівник Світлана Панчишин), який співав «Коли на волю проситься сльоза» та «Бачу Бога кожен день».

Від імені настоятеля храму та голови мирянського руху Сокальсько-Жовківської єпархії о.Ярослава Царика кожному парафіяльному колективу, який взяв участь у духовному вечорі великопосної пісні «Христу Твоєму поклоняємось, Владико» була вручена грамота, а від благодійного фонду «Карітас - Броди» - подарунки. Вечір великопосної пісні завершився співом усіх вірних тропаря Хрестопоклонної неділі «Хресту Твоєму покланяємось, Владико, і святеє Воскресіння Твоє славим».

dsc_0017 dsc_0017
dsc_0030 dsc_0030