Ми, християни східної традиції, ввійшли у новий 2014 рік. Наші християнські свята святкуємо за юліанським календарем, коли Різдво Христове відзначаємо 7 січня. Тоді, як Новий рік відзначаємо за новим григоріанським стилем.Кожного року ми замислюємось, як нам зустрічати Новий рік, бо саме на цей час припадає різдвяний піст.Згідно з розпорядженням єпископів УГК Церкви для вірних греко-католиків на Новий рік (31 грудня-1 січня) дозволяється вживати усі види продуктів і страв, взагалі не зобов’язують правила пісного дня (танці, святкування). Ми бачимо, що ці правила послаблення здебільшого використовують молоді люди, які зустрічають Новий рік у різних товариствах і закладах. Старше покоління парафіян навчене не змінювати традицію посту у новорічні дні.Склалася вже традиція проводжати старий рік і зустрічати новий з молитвою, подякою і благословенням.В нашій парафії Воздвиження Чесного Хреста м.Броди щороку 31 грудня о 22 годині відправляється Служба Божа подяки за старий рік. Цьогоріч подячну Святу Літургію служили священики: о.Ярослав Царик та о.Павло Юрчак, в присутності багатьох парафіян.По закінченні Служби Божої священики проголошували молитви подяки за всі ласки і дари, отримані від Господа в старому році.Всім вірним уділяли благословення, вручаючи їм пам’ятні іконки з нагоди закінчення року Віри.У перший день Нового 2014 року служилась Свята Літургія в наміренні благословення для парафіян, на якій о.Ярослав Царик своїм молитовним зверненням віддав під опіку Матері Божої Зарваницької парафію Чесного Хреста і всіх парафіян.