29 квітня, на центральній площі міста Броди відбулася акція «Дерево надії – прикрасимо рідне місто до Великодня» за участю Бродівських коимунальних ДНЗ.

Діти старших груп разом зі своїми виховатиелями принесли зі собою виготовлені власноруч писанки, які після віршованих привітань з Великоднем одягнули на деревця туї і калини перед адмінбудинком районної ради.

Прикрашаючи писанками декоративні деревця, діти промовляли різні побажання: хто миру, хто гарної Паски, хто здоров'я тощо. Дерева надії тішитимуть бродівчан упродовж усього Великодня, а потім вироби будуть зняті, щоб продовжити традицію і в наступні роки.

«Ця традиція започаткована в нашому місті торік з ініціативи керівника волонтерської групи «Герої АТО Брідівщини» Наталії Микули та методиста відділу освіти з дошкільного виховання, вона дуже сподобалась містянам, тож на цей Великдень не виникало жодних сумнівів провести таку ж акцію», – зазначила методист відділу освіти РДА Олена Ткачик.

Таке ж Дерево надії прикрашене і біля храму Воздвиження Чесного Животворящого Хреста УГКЦ.

Читайте більше тут:http://zik.ua/news/2016/04/29/u_brodah_dereva_nadii_prykrasyly_dytyachi_pysanky_695186

 

Молитовними поминаннями у Бродах, Підгірцях, Сухоті та Берлині Бродівського деканату вшанували 30-ту річницю Чорнобильської трагедії.

В Бродах згадали подвиг та жертву тих 44-х місцевих ліквідаторів, які відійшли до вічності, а також всіх, хто загинув внаслідок цієї аварії. У заході-поминанні взяли участь ліквідатори аварії на ЧАЕС та представники влади міста та району.

Референт Екобюро УГКЦ о.Тарас Дзьоба в повчальному слові зазначив: «Навіть сьогодні не можна говорити про мирний атом, про це нам пригадує і 30-та річниця Чорнобиля і нещодавні події в Японії. Ціна струму це не цифри в рахунках, але наслідки, які ми пожинаємо від виробництва електроенергії, тому справжній патріот і правдивий християнин повинен бути ощадливим у використанні електроенергії».

Цього ж дня у Берлинській школі відбувся урок-реквієм Чорнобильської трагедії, де старшокласникам представили «валізку енергоефективності», як засіб зменшення споживання природних ресурсів та енергії. Завдяки екореференту учні роздумували про чесноту поміркованості в екологічному ключі та вчилися любити рідну землю.

Також в рамках пам’ятного поминання цього дня від імені Бюро УГКЦ з питань екології було передано парафії св. Великомучениці Параскеви П’ятниці декоративні саджанці, які священик з вірними висадили довкола храму.

 

Посилання: http://www.sokaleparchy.org.ua/index.php/dija/komis/2166-u-brodivskomu-dekanatu-molytovno-pom-ianuly-zhertv-chornobylskoi-trahedii

 

Брати Львівської Духовної Семінарії із так званою «Місійною Хресною Дорогою» відвідали три парафії у Бродах, а саме Воздвиження Чесного Животворящого Хреста, парафію Пресвятої Богородиці – Владичиці України, а також парафію Собору Пресвятої Богородиці.

Безпосередніми організаторами та учасниками стали брати із різних єпархій Української Греко-Католицької Церкви, а саме Іван та Андрій Вихори із Сокальсько-Жовківської єпархії, чесний диякон Михайло Глов’як, брати Павло Швед, Андрій Марій, Руслан Бліхарський та Олег Олійник із Стрийської єпархії, а також Олег Нестор та Роман Воловецький із Львівської Архиєпархії.

Оскільки цей Ювілейний Рік присвячений Божому милосердю, то й значна частина розважань була побудована на роздумах про цю Божу властивість та навчала кожного присутнього, яким чином через власні діла свідчити про неї та відкриватися на дію Святого Духа, щоб стати знаряддями цього Божого милосердя та миру.

Семінаристи висловилюють щирі слова подяки для педагогічного колективу та учнів гімназії ім. ІванаТруша, котрі так численно (510 учнів) взяли участь у Хресній Дорозі, усім парафіянам та людям доброї волі, котрі не тільки виявили свою жертовність, а й молитовно єдналися у розважанні над Христовими муками. Таким чином, кожен із молільників став своєрідним місіонером Божого милосердя для місійних парафій, які в теперішній час потерпають не лише від браку фінансів, але й через переслідування та війну на Сході нашої держави.

Варто зазначити, що кожного року в часі Великого посту брати Львівської Духовної Семінарії Святого Духа активно беруть участь у акції «Місії задля місій», метою якої є спільно помолитися та зібрати кошти для проведення місійних поїздок до парафій УГКЦ, котрі знаходяться на теренах східної, південної, центральної та північної України.

Повідомив Іван Вихор

Посилання: http://www.sokaleparchy.org.ua/index.php/dekanat1/152-2-brodivskyi/novyny-dekanatu/2137-seminarysty-provely-misiini-khresni-dorohy-u-brodakh

 

Хресна Дорога вулицями селища Лопатин

Вже кілька років поспіль, стало доброю молитовною традицією проводити Хресний хід вулицями Лопатина. Цього року у Хрестопоклінну неділю вірні знову мали можливість роздумати над Хресним шляхом нашого Спасителя.

Хресний хід розпочався від храму Успіння Пресвятої Богродиці (УГКЦ) та завершився у костелі Небовзяття Діви Марії (РКЦ). На початку молитовних роздумів о. Василь Ждан звернувся до вірних із коротким словом: «Cьогоднішня Хресна Дорога, вулицями нашого селища, випала у неділю, яку ми почитаємо Хресне Дерево як символ нашої перемоги, наша спільна молитва завершиться у костелі, де сьогодні наші браття і сестри латинського обряду святкують неділю Божого милосердя, так нехай кожен із нас у часі спільної сьогоднішньої молитви пізнає Боже милосердя у хресті та через хрест».

Вірні, впродовж молитовної ходьби роздумували над проблемами сучасної людини, війни на сході України, молилися за військових, волонтерів, капеланів, переселенців.

В часі Хресного ходу, почергово люди несли символи мук Спасителя – хрест та терновий вінок, хресний хід, зокрема читання розважань провадила молодь та діти катехитичної школи ім. Святого Папи Івана-Павла ІІ, що діє при храмі. Спів страсних пісень та Ісусової молитви у часі ходи виконував молодіжний хор. 

Також на молитовній ходьбі були присутні священики із парафіяними сусідніх сіл: о. Назарій Дячок (с. Хмільно) о. Іван Михалюк (с. Нивиці), кс. Казимир Висоцький настоятель римо-католицької громади.

Завершився Хресний хід у костелі Небовзяття Діви Марії. До вірних звернувся довголітній парох Лопатина – о. м. Богдан Левицький, у своєму батьківському слові закликав і пригадав: « Про Боже милосердя у житті християнина, закликав щоб кожен із нас був носієм Божого милосердя, тим через кого ми можемо його пізнати. Будьмо милосердними як наш Небесний Отець».

о. Василь Ждан, сотрудник храму Успіння Пресвятої Богородиці

Посилання: http://www.sokaleparchy.org.ua/index.php/dekanat1/162-7-lopatynskyi/novyny-dekanatu/2131-khresna-doroha-vulytsiamy-selyshcha-lopatyn

 

30 березня вірні селища Лопатин мали можливість молитись Екологічну Хресну Дорогу разом із Головою екологічної комісії о. Тарасом Дзьобою.

Вірні в часі Хресної молитви, роздумували над відношенням сучасної людини до Богом сотвореного світу. Роздумували над екологічним гріхом, гріхом – проти Бога. На завершення Хресної Дороги о. Тарас у своєму душпастирському слові звернув увагу на шкоду весняного спалювання та підпалювання сухої трави: «Браття і сестри це є гріх, який ми маємо визнавати у таїнстві Покаяння, тому що спалюючи суху траву, особливо це можемо спостерегти у весняну пору, завдаємо шкоду Богом сотвореному світові, нищимо верхній родючий шар землі, та всі живі Богом сотворені організми». Також проповідник звернув увагу на пластикові вінки та квіти на гробах померлих: «Штучна квітка – штучна любов, померлі потребують нашої молитви, якщо несемо квіти на місце поховання наших померлих то несімо квіти живі. Спалювання штучних вінків та квіті приносить шкоду сотвореному Богом світу, та кожному із вас, який цим шкідливим димом буде дихати». «Екологічний отець» наголосив, що при спалюванні пластику, виділяються шкідливі речовини які спричинюють рак, астму, та інші хвороби на які хворіє сучасна людина.

о. Василь Ждан

Посилання: http://www.sokaleparchy.org.ua/index.php/dija/komis/2120-shanuyuchi-pomerlikh-ne-zashkod-mo-zhivim-ekologichna-nauka-u-lopatini

 
Більше статтей...
  • Вулицями Бродів пройшла традиційна Хресна Дорога (ТРК "Броди")
  • Під час Хресної дороги бродівчани молилися за Україну (Сокальсько - Жовківська єпархія)
  • Бродівський "Карітас" провів змагання для школярів (ТРК "Броди")
  • У Бродах під час хресної ходи молилися за мир в Україні (Зік)
casus telefon
casus telefon
film izle
telefon dinleme programı
casus telefon
casus telefon
casus telefon
telefon dinleme
casus telefon