У Бродах на фестивалі парафіяни колядували разом з учасниками АТО

У традиційному фестивалі Різдвяної коляди «Коляда єднає всіх», що відбувся в актовій залі військової частини А 0508 «Білі казарми», взяло участь 19 парафіяльних хорів Бродівського деканату УГКЦ. Виконували учасники як традиційні коляди, так і автентичні, а також колядки на сучасний лад, зокрема, в яких були слова щодо війни на сході Уrраїни.

Особливо вирізнявся об'єднаний хор з парафіян та військовослужбовців-учасників АТО та членів їхніх сімей від парафії Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста м. Броди.

Привітав учасників деканального фестивалю коляди декан Бродівський УГКЦ о. Богдан Вихор. Всі учасники були нагороджені подяками та наборами духовної літератури від єпископа Сокальсько-Жовківської єпархії. Про це повідомив власкор ІА ZIK з посиланням на о. Богдана Вихора.

 Також священик зазначив, що зал військової частини на 700 осіб був переповнений. Також окремо виступали дитячі хори з Різдвяною колядою.


Посилання: http://namezhi.com.ua/index.php/1614-u-brodakh-na-festyvali-parafiiany-koliaduvaly-razom-z-uchasnykamy-ato-zik

 

 

 

БФ «Карітас» у Бродах вже двадцять років підтримує потребуючих людей

Благодійний фонд «Карітас», що розташований в Бродах, в парафії Воздвиження Чесного Животворящого Хреста, директором якого є о. Ярослав Царик, більше двадцяти років реалізує різноманітні проекти на підтримку потребуючих людей. Повідомляє Надія Забокрицька.

Протягом останніх двох років в благодійному фонді реалізовувався проект для дітей трудових мігрантів, який з часом переріс в  роботу з дітьми, що опинилися у складних життєвих обставинах.

Здійснювалися ці проекти на базі Соціального центру для дітей СЖО «Дитяча студія «Сто талантів». Працюють тут з дітьми п’ятеро людей, зокрема, директор БФ «Карітас-Броди», ініціатор проектів о. Ярослав Царик, керівник соціального центру Любов Сітка, психолог Галина Труфанова, соціальний педагог Любов Коваль та бухгалтер Надія Микитюк. Для хлопчиків і дівчаток організовуються різноманітні екскурсії, майстер-класи, літні табори тощо.

На жаль, війна внесла корективи у життя українців. З кожним днем жертв цієї війни стає все більше. Тож в рамках основного проекту запрацював маленький проект «Наставництво для дітей героїв». Завдяки співпраці з Львівською освітньою фундацією вдалося знайти фінансових донорів. Для опіки над 11 дітьми загиблих бродівських вертолітників залучили волонтерів, якими стали їх хресні батьки. Мета проекту – залучити дитину, відволікти від психотравмуючої ситуації, пов’язаної із загибеллю тата, а також розвантажити маму. Заходи планували хресні мами. Це були походи в кіно, цирк, на різноманітні атракціони, майстер-класи, допомога у виконанні домашніх завдань та інше.

Як розповідає керівник соціального центру Любов Сітка, працюючи з дітьми вони побачили, що підтримки та допомоги потребують і дружини учасників АТО. Отож, о. Ярослав Царик запропонував створити у Бродах центр для дружин військовослужбовців.

– Адже тягар пережитого військовослужбовцями у зоні АТО лягає і на плечі їх дружин, – зазначає він. – Попередні зустрічі і спілкування впевнили нас у потребі організації такої групи. Тож було вирішено вивчити думку дружин військових, їх побажання, потреби.

Саме з цією метою у дитячому кафе «Нафаня», одного зимового засніженого вечора у різдвяний час, у теплій, можна сказати, сімейній обстановці, відбулася зустріч волонтерів БФ «Карітас-Броди» з дружинами учасників АТО та їх дітьми. Аби внести у зустріч пожвавлення і дещо абстрагувати жінок від проблем, спілкування вирішили провести під гаслом «Колядуймо разом». Тож і захід розпочали з коляди. Адже ця давня українська традиція дарує радість й духовне піднесення. Від колядок, віншувань священика, волонтерів, дітей і дружин учасників АТО у залі розлилася хвиля тепла і любові. А далі – діти забавлялися у ігровий кімнаті, а ще Любов Коваль проводила з ними майстер-клас з виготовлення паперових ялинкових прикрас, а мами – знайомилися, адже дехто з них зустрілися тут вперше, бо прийшли в «Нафаню» прочитавши запрошення у соціальних мережах.

Про свою діяльність у рамках попередніх проектів розповіли Любов Сітка та Галина Труфанова, а також запропонували присутнім поділитися побажаннями та пропозиціями щодо організації центру для дружин військовослужбовців, окреслити формат його роботи.

Варто зазначити, що учасниці цієї зустрічі активно підтримали задум щодо створення такого центру. А щодо напрямків роботи, то хотіли б, щоб там надавалися консультації щодо соціальних, побутових проблем, психологічна допомога. Серед заходів бачать також і спільне дозвілля, вечори відпочинку, дружні бесіди за горнятком кави чи чаю, які часто рятують від депресії, дитячі свята тощо.

Підводячи підсумки цієї зустрічі всі зійшлися на думці, що не варто залишатися на самоті і не потрібно уникати того, хто хоче допомогти. У цей складний для країни час важливо підтримувати один одного і особливо тих, чиї рідні воюють сьогодні на сході, і хто сьогодні стоїть на захисті нашого спокою і миру.

Департамент інформації УГКЦ


Посилання: http://namezhi.com.ua/index.php/1600-bf-karitas-u-brodakh-vzhe-dvadtsiat-rokiv-pidtrymuie-potrebuiuchykh-liudei-informatsiinyi-resurs-uhkts

 

У Бродах відбувся концерт-молитва на підтримку українських воїнів

31 січня у храмі Воздвиження Чесного Животворящого Хреста м. Броди, після кожної Служби Божої (а їх у храмі щонеділі відправляється три - о 8, 10, 12 годині) відбувався благодійний концерт-молитва львівської співачки Ольги Жаровської.

Представляючи парафіянам гостю, настоятель храму о. Ярослав Царик зазначив, що Бог обдарував її талантом співу і вона щедро ділиться ним з людьми. Під час концерту співачка збирала кошти для поранених учасників АТО, які лікуються у Львівському військовому шпиталі, та для воїнів, які сьогодні захищають Батьківщину від ворога на східних рубежах.

Це вже її п’ятнадцятий концерт у храмах Львівщини і вона мріє об’їхати всі храми України. А започаткувала Оля Жаровська цю гарну справу також у Бродах. Минулого року вона разом зі своїм однокурсником бродівчанином Ігором Стехом брала участь у благодійному концерті, що відбувався у Бродівському педколеджі ім. М. Шашкевича на підтримку пораненого у зоні АТО випускника цього навчального закладу Ігора Назаревича. Саме тоді і зародилася в неї ідея проводити такі благодійні концерти на підтримку учасників АТО. Під час концерту прозвучали духовні твори відомих світових та українських композиторів XVII-XX cтоліть.

Народилася співачка у м. Городок на Львівщині. Закінчила Львівську національну музичну академію ім. М. Лисенка. Тісно співпрацює з Львівським музеєм історії релігії, професор Мешенського університету у Китаї (провінція Сичуань), гастролювала по всій Європі. А ще вона волонтер фундації духовного відродження. Була солісткою будинку органної та камерної музики, оперної студії, лектором музикознавцем Львівської обласної філармонії. Протягом семи років працювала викладачем постановки голосу у Львівській духовній семінарії Святого Духа.

З приємністю Оля згадує 2000 рік. Тоді вона як солістка ансамблю Західного оперативного командування з благословення капелана для силових структур від єпископату УГКЦ єпископа Михаїла Колтуна побувала у військовому паломництві до всесвітньо відомого відпустового місця Люрд у Франції. Також під час тієї подорожі їй пощастило разом з владикою Михаїлом побувати у Римі і зустрітися з Святішим Отцем Іваном Павлом ІІ.

Розповідаючи про свої подорожі храмами Львівщини співачка зазначає, що вона вражена тим, як позитивно наші люди сприймають класичний оперний спів, навіть у найвіддаленіших селах. Незважаючи на те, що церковні приміщення часто не опалюються і там досить прохолодно, парафіяни слухають концерти до кінця і щедро жертвують на підтримку українських воїнів.

Надія ЗАБОКРИЦЬКА

Посилання:http://sokaleparchy.org.ua/index.php/dekanat1/152-2-brodivskyi/novyny-dekanatu/2020-u-brodakh-vidbuvsia-kontsert-molytva-na-pidtrymku-ukrainskykh-voiniv

 
Більше статтей...
  • 30 переселенців зі Сходу, що проживають на Бродівщині, взяли участь у реколекціях УГКЦ (ZIK)
  • Єромонах Методій (Микола Костюк) як вірний та священик підпільної УГКЦ (Олеся Криськів)
  • До біографії відроджувача монастиря Походження Дерева Хреста Господнього Студійського Уставу УГКЦ у селищі Підкамінь
  • Духовний профіль настоятеля (монах Юліан Монастирський)
casus telefon
casus telefon
film izle
telefon dinleme programı
casus telefon
casus telefon
casus telefon
telefon dinleme
casus telefon