23 лютого 2013 року  виповнилася  94-річниця  з дня народження головного  ідеолога Української Повстанської армії  Петра Федуна (Полтави).У храмі Воздвиження Чесного Хреста м.Броди відбулася поминальна панахида за участю священиків храму. Також з  цієї нагоди, 24 лютого 2013 року за підтримки Бродівської районної ради, народних депутатів України Ірини Сех та Олега Панькевича, у актовій залі Бродівського педколеджу  імені о. М. Шашкевича відбувся  творчий вечір соліста Львівської Національної опери  Романа Ковальчука. 

 

17 лютого 2013 року в Бродах у приміщенні Бродівського педагогічного коледжу імені о.Маркіяна Шашкевича  відбулася духовно-мистецька акція «Вставайте, ходімо», яку представили тріо священиків «Новий час». У заході взяли участь  бродівський декан УГКЦ Богдан Вихор, голова мирянського руху Сокальсько-Жовківської єпархії о. Ярослав Царик, настоятель парафії первомучениці Теклі о.Іван Вихор зі Старих Бродів  ,голова Бродівської районної ради  Ольга Шайдулліна,народні депутати Ірина Сех і Олег Панькевич за сприяння яких відбулася ця духовно-мистецька акція.

 

 

15 лютого 2013 року на Стрітення Господнє за ініціативи настоятеля о.Ярослава Царика у храмі Чесного Хреста м.Броди для дітей парафії був проведений конкурс на кращу композицію зі свічок «Свічка серця». В цій акції взяло учать 57 композицій із свічок, які приготовляли більш, ніж 70 дітей. Розпочався конкурс молитвою, яку з усіма дітьми провели священики храму о.Ярослав Царик та о.Андрій Семенюк. Також священики здійснили чин благословення свічок. Проведенням стрітенської свічкової акції займались священики, керівник «Марійської дружини» Тетяна Семенюк та педагоги християнської студії «Сто талантів» - Труфанова Галина, Присяжнюк Юлія та Скребцова Євгенія.

 

5 лютого Стрітення Господнє - велике дванадесяте свято, встановлене церквою в пам'ять про те, що на 40-й день по народженні Христа Пресвята Діва і праведний Йосип принесли Богонемовля в Єрусалимський храм, щоб «представити перед Господом» (Лк. 2, 22).У єрусалимському храмі Святе Сімейство зустрів праведний Симеон . Йому було об’явлення , що він не помре, поки не побачить Спасителя.  Благочестивий старець прийшов у храм у той час, коли Пресвята Богородиця і праведний Йосип принесли туди Немовля Ісуса, щоб виконати законний обряд.  Симеон  взявши Ісуса на руки, вимовив: «Нині відпускаєш Ти раба Свого, Владико, по слову Своєму, з миром, тому що бачили очі мої порятунок Твій, який Ти підготував для всіх народів…». Слов'янське слово «стрітення» перекладається на сучасну мову як «зустріч» - зустріч людства в особі старця Симеона з Богом. А в переносному сенсі - зустрілися два Завіти, і Старий остаточно поступився місцем Новому...

 

10 лютого 2013 року в актовому залі Бродівського педагогічного коледжу імені о. Маркіяна Шашкевича відбулася урочиста академія «Коляда єднає всіх»,яка зібрала  вірян бродівських і сільських парафій деканату.

Учасниками цього торжественного дійства були церковні хори , ансамблі та окремі представники кожної парафії Бродівського деканату Сокальсько-Жовківської єпархії.

У вступному слові декан Бродівський о. Богдан Вихор наголосив, що цією святочною академією ми урочисто входимо у 2013 рік, який УГКЦ проголосила Роком віри. «Саме в цей рік, як говорить у своєму посланні Блаженніший Святослав, мати Церква запрошує нас розважити над великим даром віри, як цінним скарбом християнської істини та духовно-моральної практики, а також цей рік є доброю нагодою проаналізувати, яке місце посідає християнська віра в нашому житті. Ця академія має назву «Коляда єднає всіх» не випадково, бо саме народження Спасителя є початком чи зародком нашої християнської віри», - зазначив о. Богдан.

 

У парафіяльному благодійному фонді «Карітас»-Броди церкви Воздвиження Чесного Хреста діє проект «Соціально-психологічна підтримка дітей трудових мігрантів». Мета його - зниження у дітей психотравмуючих факторів, що пов’язані з трудовою міграцією батьків. Керівник проекту - Любов Сітка. З дітьми тут працюють соціальні педагоги Юлія Присяжнюк і Євгенія Скребцова, психолог Галина Труфанова.

В рамках проекту «Соціально-психологічна підтримка дітей трудових мігрантів» діє дитяча творча студія «Сто талантів», яку відвідують 65 хлопчиків та дівчаток. Ініціатори проекту залучають також і дітей, що опинилися у складних життєвих ситуаціях. Тут проводяться різноманітні тренінги, практикуми, профілактичні бесіди про шкідливість алкоголю, тютюнопаління тощо, а також робота з батьками та опікунами. Головне завдання працівників полягає в тому, щоб дитина не була покинута і не опинилася, як кажуть, на вулиці.

 

21.01.2013 року на запрошення завідуючого Бродівської центральної районної поліклініки Івана Смаля настоятель храму Чесного Хреста благословив лікарів та усіх працівників цього медичного закладу, окропивши їх Йорданською водою.

 

21.01.2013 року настоятель храму та духовний наставник Бродівської гімназії ім.Івана Труша о. Ярослав Царик, разом із священником о.Тарасом  Дзьобою капеланом військової чатини А0508, що на білих казармах, відвідали з йорданською водою гімназію.

 
casus telefon
casus telefon
film izle
telefon dinleme programı
casus telefon
casus telefon
casus telefon
telefon dinleme
casus telefon